Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Dyskusja: Skłoting w Europie Środkowej i Rosji

autor(ka): Sylwia Bruna
2018-05-07, 12:32
archiwalne
Jak można wykorzystać pustostany? Czym jest skłoting? Jak oddziałuje na społeczność lokalną i jakie pełni funkcje? Chroni tkankę miejską czy sprzyja gentryfikacji? Dyskusja "Skłoting w Europie Środkowej i Rosji" odbędzie się 9 maja 2018 r. w Gdańsku.

termin | 9 maja, środa, godz. 18.00
miejsce | ECS, sala 3.35 (3 piętro) wstęp | wolny

Skłoting, czyli zajmowanie pustostanów bez zgody ich właścicieli, od dawna budzi ożywione dyskusje.

Pustostany w ręce wyobraźni?

Zapraszamy na spotkanie z dr. Grzegorzem Piotrowskim z Wydziału Myśli Społecznej ECS, współautorem książki „Skłoting w Europie Środkowej i Rosji” oraz z Kubą, członkiem Kolektywu ADA Puławska.

To pierwsza publikacja na temat skłotingu w Europie Środkowej wydana w języku polskim. Autorzy tekstów nie tylko przedstawiają genealogię tego zjawiska w Budapeszcie, Wilnie, Pradze, Poznaniu, Warszawie czy Petersburgu, ale odwołują się też do aktualnej literatury przedmiotu, analizując skłoting z różnych perspektyw.

dr Grzegorz Piotrowski | Pracuje w Wydziale Myśli Społecznej ECS. Od lat zajmuje się problematyką społeczeństwa obywatelskiego, transformacji ustrojowej oraz radykalnych i oddolnych ruchów społecznych: alterglobalistów, anarchistów czy skłotersów. Studiował etnologię i antropologię kulturową oraz filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktorat obronił na Wydziale Nauk Społecznych i Politycznych w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Kuba | Członek kolektywu ADA Puławska i grupy trenerskiej SPINA wspierającej działania grup nieformalnych. Interesują go alternatywne modele edukacji i samoorganizacji. W działaniach aktywistycznych i społecznych promuje konsensualne podejmowanie decyzji, z którym zapoznał się działając w grupach niehierarchicznych. Zawodowo jest wykładowcą akademickim i inżynierem.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Europejskie Centrum Solidarności
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności , plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. pomorskie
Data wydarzenia: 2018-05-09
Organizator:

Europejskie Centrum Solidarności

Adres:

plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. pomorskie

Tel.:

587724034

E-mail:

sc@ecs.gda.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • miasto
  • problemy mieszkaniowe
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie