Przejdź do treści głównej

Porady eksperckie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta

autor(ka): Małgorzata Duda
2018-05-09, 10:47
archiwalne
Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta: 800-190-590, dyżur 10 maja 2018 r. w godzinach 10:00 – 12:00. Zakres prowadzonych porad eksperckich: informacje o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia i rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym; informacje o ośrodkach leczenia SM w Polsce; wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, ich rodzin i bliskich.

10 maja 2018 r. na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta porad o stwardnieniu rozsianym udzielać będą panie z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Zakres prowadzonych porad eksperckich:

  • informacje o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia i rehabilitacji osób ze stwardnienieniem rozsianym;
  • informacje o ośrodkach leczenia SM w Polsce;
  • wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, ich rodzin i bliskich.

Kontakt:

Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta

800-190-590

dyżur w godzinach 10:00 – 12:00

Eksperci:

Magdalena Fac-Skhirtladze - od 2011 Sekretarz Generalna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, socjolog, ewaluator. Zaangażowana w działania rzecznicze, reprezentowanie interesów pacjentów przed instytucjami państwowymi, politykę refundacyjną i zdrowotną, ocenę technologii medycznych. Od 2014 roku członek zarządu Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego (EMSP), od 2015 członek zarządu Międzynarodowej Federacji Stwardnienia Rozsianego (MSIF).

Dominika Czarnota-Szałkowska - psycholog, wieloletni pracownik Centrum Informacyjnego SM, obecnie pełni w PTSR funkcję pełnomocnika ds. merytorycznych.

Monika Rencławowicz - psycholog, koordynator Centrum Informacyjnego SM, w ramach którego obsługuje infolinię dla osób chorych na stwardnienie rozsiane; wolontariuszka Fundacji "Dobrze że jesteś" działającej na rzecz pacjentów w Centrum Onkologii - Instytucie Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; konsultantka infolinii dla osób w kryzysie emocjonalnym.

O Fundacji:

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) jest jedyną ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Towarzystwo zostało założone w 1990 roku.

Misją PTSR jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji tak, aby mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i prowadzić godne życie.

PTSR zrzesza ok. 6 tysięcy członków w 28 oddziałach na terenie całej Polski. Współpracuje z lokalnymi organizacjami zajmującymi się pomocą osobom niepełnosprawnym oraz organizacjami działającymi na rzecz osób chorych na SM z krajów Europy i innych kontynentów. Reprezentuje polskich chorych na SM na forum międzynarodowym, jest członkiem Europejskiej Platformy SM (European Multiple Sclerosis Platform - EMSP) i Międzynarodowej Federacji Towarzystw Stwardnienia Rozsianego (Multiple Sclerosis International Federation - MSIF).

Poprzez różnorodne działania PTSR stara się podnieść świadomość społeczną dotyczącą stwardnienia rozsianego oraz walczy o łatwiejszy i niedyskryminujący dostęp do leków i rehabilitacji.

Najważniejsze zadania realizowane przez PTSR:

- Program Leczenia i Rehabilitacji - Mam Szansę;

- prowadzenie Centrum Informacyjnego SM, w ramach którego działa ogólnopolska infolinia;

- bezpłatne konsultacje z neurologiem w Biurze Rady Głównej PTSR w Warszawie;

- porady prawnika i pracownika socjalnego;

- wsparcie psychologów;

- "Pacjenci dla Pacjentów. Samodzielni" - pogram wsparcia i opieki nad pacjentami z SM;

- SyMfonia Serc - ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna.

Więcej informacji o fundacji:

www.ptsr.org.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Departament Dialogu Społecznego i Komunikacji
Miejsce: Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta, Młynarska 46, 01-171 Warszawa,
Data wydarzenia: 2018-05-10
Organizator:

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Adres:

Młynarska 46, 01-171 Warszawa,

Tel.:

22 532 82 20

E-mail:

promocja@rpp.gov.pl

Www:

http://rpp.gov.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • prawa pacjenta
  • rodziny