Przejdź do treści głównej

Rusza rekrutacja do Zespołu Ratunkowego PCPM

archiwalne
Zespół Ratunkowy PCPM rozpoczyna rekrutację nowych członków: od logistyków, lekarzy, ratowników, po pielęgniarki, położne, a nawet farmaceutów. Wszyscy będą musieli wykazać się umiejętnościami związanymi z realizacją zadań medycznych w trudnych warunkach, podejmowaniem szybkich decyzji pod wpływem stresu i rozwiązywaniem problemów w nieprzewidzianych okolicznościach.

Osoby wyjeżdżające na misje w nagłych wypadkach, takich jak trzęsienie ziemi, powódź lub inne katastrofy, muszą być gotowe do podjęcia wyjazdu w ciągu 24-48 godzin. Nigdy nie wiadomo, kiedy takie wezwanie dostaną. Najlepiej jest mieć spakowany plecak i być zawsze gotowym do drogi. Tak było w przypadku trzęsienia ziemi w Nepalu w 2015 r. - członkowie Zespołu Ratunkowego dotarli do Katmandu następnego dnia po otrzymaniu informacji o katastrofie, jako jedna z pierwszych grup medycznych z Europy i pierwsza z Polski.

- W takich przypadkach kluczowa jest umiejętność podejmowania szybkich i dobrych decyzji. Nie wiesz ilu będzie poszkodowanych, ile zabrać sprzętu, jak rozwinie się sytuacja - wyjaśnia Madeyski. - W takich okolicznościach nie ma miejsca na stres, błędy, czy zmęczenie. Mamy życie ludzkie w swoich rękach – wyjaśnia koordynator Zespołu, Michał Madeyski.

Jednym z etapów rekrutacji są ćwiczenia w terenie – oprócz wiedzy z zakresu medycyny, uczestnicy będą oceniani pod kątem zdolności do pracy w grupie, reagowania w niespodziewanych okolicznościach, odporności na stres oraz umiejętności dostosowania się do niesprzyjających pracy warunkom.

W najbliższym roku Zespół ma w planach m.in. przeprowadzenie szkoleń medycznych w Palestynie i Libanie oraz kontynuację współpracy z ośrodkami zdrowia, wspieranymi przez Fundację PCPM, w Ugandzie, Sudanie Południowym i Libanie.

Rekrutacja do Zespołu Ratunkowego PCPM odbędzie się w dniach 12-13 maja 2018 w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w bazie hufca ZHP Kostkowice. (www.zawiercie.zhp.pl).

Na miejscu będą rekruci i członkowie ZR PCPM, z którymi będzie można porozmawiać.


Źródło: Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"
Data wydarzenia: od 2018-05-12 do 2018-05-13
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • pomoc humanitarna
  • ratownictwo