Przejdź do treści głównej

Kraków. Spotkanie: Noc Książki. „Baby-dziwa”, czyli kobiety z rodziny Kossaków

autor(ka): Klub Jagielloński
2018-05-11, 11:57
archiwalne
W poniedziałek, 14 maja o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie poświęcone kobietom Kossakówki: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdalenie Samozwaniec, Zofii Kossak-Szczuckiej oraz Simonie Kossak. Wydarzenie będące częścią projektu Noc Książki, odbędzie się w siedzibie Klubu Jagiellońskiego w Krakowie, Rynek Główny 34. Wstęp wolny.

Pasjonuje Cię literatura? Lubisz poznawać sekrety znany rodzin? Biorąc udział w naszej dyskusji, możesz połączyć te dwie rzeczy! Kossakowie to znana rodzina krakowska, której cztery pokolenia wyraziście odznaczyły się w kulturze i nauce polskiej, a także literaturze. Najbardziej znanym członkiem tego rodu jest Wojciech Kossak; artysta, malarz koni, twórca Panoramy Racławickiej. Na naszym spotkaniu zajmiemy się jednak kobiecą stroną tej rodziny. Przybliżmy sylwetki kobiet Kossakówki: Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Magdaleny Samozwaniec, Zofii Kossak-Szczuckiej oraz Simony Kossak.

Razem z naszymi gośćmi- dr Bronisławem Majem (poeta, eseista, scenarzysta, krytyk literacki ) i dr Joanną Jurgała–Jureczką (historyk literatury, autorka książek o rodzinie Kossaków) postaramy się pokazać, jak ciężko było przebić się tym kobietom z ich talentem w grono Skamandrytów, a także przywołać ich największe skrywane sekrety rodzinne.

Projekt Noc Książki prowadzony przez Klub Jagielloński od 2015 roku poprzez organizowane spotkania oraz dyskusje o różnych formach i sposobach funkcjonowania literatury w dzisiejszym świecie ma za zadanie promować czytelnictwo i zachęcać mieszkańców Małopolski do częstszego sięgania po lektury

W poniedziałek, 14 maja, od godziny 18.30 czytamy i dyskutujemy przez całą noc!

Więcej informacji:

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/412206829190212/ Noc Książki: www.facebook.com/NocKsiazkiKrakow Instagram: www.instagram.com/po_okladce


Źródło: Klub Jagielloński
Data wydarzenia: 2018-05-14
Organizator:

Klub Jagielloński

Adres:

Rynek Główny 34, 31-010 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 429 02 73

Faks:

12 429 02 73

E-mail:

klub@kj.org.pl

Www:

http://www.kj.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka