Przejdź do treści głównej

XII Tydzień Wege na półmetku

archiwalne
Za nami połowa XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege – największej i najstarszej imprezy promującej wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja wystartowała 12 maja i objęła wiele wydarzeń na terenie Warszawy oraz kilkunastu innych miast w całej Polsce.

W ramach tegorocznego Tygodnia Wege we współpracy z ProVeg Polska zorganizowaliśmy pierwsze w Polsce dwudniowe targi wegańskie – Veggie World. To jedne z największych i najstarszych targów europejskich, odbywających się obecnie już w 13 europejskich miastach takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!. Podczas targów poza stoiskami uginającymi się od wegańskiej żywności, odzieży i innych roślinnych produktów gościliśmy m.in. Melanie Joy – psycholożkę, aktywistkę i autorkę książek o weganizmie, znane polskie vloggerki – Karolinę Sobańską i Juszes oraz Malkę Kafkę – wegańską restauratorkę.

12 maja odbyła się także uroczysta Gala Magazynu Vege, w trakcie której nastąpiło przyznanie „Znaków V” i Grand Prix Vege. Odznaczenie w tym roku powędrowało do rąk znanego rapera, Jarosława Jaruszewskiego BISZA. Galę uświetnił występ Alicji Janosz.

Tydzień Wege to także ciekawe debaty z udziałem znanych osób. We wtorek o codziennych wyborach, które przyczyniają się do poprawy losu zwierząt, rozmawialiśmy z wokalistką Kasią Moś, aktorką Moniką Mrozowską i lekarzem weterynarii Dorotą Sumińską. Do tej pory debatę na fanpage’u Fundacji obejrzało około 30 tysięcy osób.

Kolejnym ważnym punktem tegorocznej edycji Tygodnia Wege był transmitowany online pokaz kulinarny, w którym wzięli udział Katarzyna Gubała – wieloletnia redaktor naczelna magazynu Slowly Veggie, autorka książek, Malka Kafka – właścicielka restauracji Tel Aviv Food & Wine, autorka książki „GOD FOOD – Boska kuchnia Malki Kafki” oraz Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski – ultramaratończycy, autorzy książek i założyciele Run Vegan organizującego Bieg Wegański i Gorce Ultra-Trail.

W kolejnych dniach odbędzie się jeszcze wiele wydarzeń. 18 maja podczas spotkania Jak nabiał wpływa na Twój organizm z dietetykiem Małgorzatą Sobczyk oraz lekarzem ortopedą Piotrem Tarkowskim w Warsztacie przy pl. Konstytucji porozmawiamy o mleku krowim i spróbujemy roślinnych zamienników nabiału.

19 maja odbędzie się debata WegeMoc – dieta roślinna w sporcie z udziałem sportowców trenujących na diecie roślinnej – m.in. z Emilem Stanisławskim z veganworkout.pl, ultramaratonistką Violettą Domaradzką i brązową medalistką olimpijską, pięcioboistką Oktawią Nowacką.

Tydzień Wege zakończymy w Warszawie 20 maja 8. edycją Biegu Wegańskiego, łączącego radość biegania ze smakami kuchni roślinnej. W programie kilka dystansów biegowych, targ z żywnością wegańską i cykl wykładów.

Tydzień Wege kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan, ale też – a może przede wszystkim – do osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety i dla samych siebie – podkreśla Magdalena Góra.

Szczegółowy program Ogólnopolskiego Tygodnia Wege znajduje się na stronie www.tydzienwege.pl


Źródło: Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt – Viva
Data wydarzenia: od 2018-05-16 do 2018-05-20
Organizator:

Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - Viva

Adres:

Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 43 29

Faks:

22 584 91 89

E-mail:

biuro@viva.org.pl

Www:

http://www.viva.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • rośliny
  • wegetarianizm