Przejdź do treści głównej

Zakopane. Pokojowy Patrol też zadba o Czyste Tatry

autor(ka): Stowarzyszenie Czysta Polska
2018-05-17, 12:41
archiwalne
Fot. Fundacja WOŚP
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Pokojowy Patrol, pomogą w organizacji finału Czystych Tatr 29 i 30 czerwca w Zakopanem. Do tej pory mogliście ich spotkać podczas corocznych finałów WOŚP czy festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Przystanek Woodstock), teraz będą z nami dbać o to, by Tatry zostały dokładnie posprzątane i by wszystkie śmieci opuściły góry.

A przy okazji nauczą pierwszej pomocy, zintegrują wolontariuszy i jeszcze zatroszczą się o bezpieczeństwo uczestników Czystych Tatr.

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy przyjeżdżają na Pol'and'Rock Festival i styczniowy Finał WOŚP, by pomagać przy organizacji tego pozytywnego zamieszania. Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, trzeba mieć 18 lat i ukończyć trzydniowe szkolenie. W Uniwersytecie WOŚP w Szadowie Młyn na chętnych czekają nie tylko zajęcia z pierwszej pomocy, ale także szereg zadań survivalowo-integracyjnych oraz kurs, po którym zdobywa się uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych. Odbycie tych szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami, a tak przygotowani wolontariusze mogą z dumą nosić czerwoną koszulkę.

Wolontariuszy Pokojowego Patrolu do tej pory można było spotkać np. podczas kolejnych edycji maratonu i półmaratonu warszawskiego, biegów górskich w Szczawnicy, festiwalu fantastyki Pyrkon czy wielkiego meczu, w którym telewizja TVN stawiła czoła drużynie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Teraz Pokojowy Patrol ruszy w góry i pomoże nam zostawić Czyste Tatry!

Wolontariusze najpiękniejszego festiwalu świata Pol'and'Rock będą z nami budować finałowe miasteczko Czystych Tatr, nauczą Was pierwszej pomocy, dadzą przykład zbierając odpadki na górskich szlakach i jeszcze zadbają o wasze bezpieczeństwo w trakcie finału Czystych Tatr. Ta wspaniała, kolorowa, profesjonalna i bardzo dzielna ekipa po raz pierwszy tak licznie będzie obecna pod Giewontem. Mamy nadzieję, że wspólnie uda się nam zostawić góry w jak najlepszym porządku.

Finał projektu Czyste Tatry 2018 będzie miał miejsce w dniach 29 i 30 czerwca w Zakopanem. Rejestracja wolontariuszy trwa na naszej stronie: CzysteTatry.pl.


Źródło: Stowarzyszenie Czysta Polska
Data wydarzenia: od 2018-06-29 do 2018-06-30
Organizator:

Stowarzyszenie "Czysta Polska"

Adres:

Plac Szczepański 8, 31-011 Kraków, woj. MA

E-mail:

stowarzyszenie@czystapolska.org.pl

Www:

http://www.czystapolska.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja zdrowotna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • wolontariusze