Przejdź do treści głównej

Toruń ponownie audytowany! Patrz: www.niepelnosprawnik.pl

autor(ka): Fundacja TUS
2018-05-21, 09:41
archiwalne
Po raz kolejny Fundacja TUS, przy wsparciu finansowym Miasta Torunia, przeprowadza audyty różnych obiektów użyteczności publicznej pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt realizowany jest od początku maja 2018 roku i potrwa do końca września br.

W tym czasie w mieście dokonywane będą audyty budynków użyteczności publicznej takich jak: muzea, urzędy, restauracje, hotele, sklepy i inne, z których mieszkańcy korzystają każdego dnia, i z których mogą chcieć skorzystać turyści z niepełnosprawnościami.

Wyniki przeprowadzonych audytów znajdują odzwierciedlenie w bazie: www.niepelnosprawnik.pl – jedynej w Polsce bazie zawierającej przydatne dla osób z różnymi rodzajami niepełnoprawności informacje. Obecnie w bazie znajduje się ponad 300 zaudytowanych w 2016 roku obiektów toruńskich; obecna edycja wzbogaci ją o ok. 400 kolejnych. Cała baza dysponuje już ok. 14 tys. miejscami, z miast: Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Torunia właśnie.

Fundacja TUS – kim jesteśmy, co robimy?

Od ponad dwudziestu lat Fundacja TUS działa na rzecz równości społecznej. Angażuje się w projekty aktywizujące osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz projekty promujące dostępność miejsc dla rodziców z dziećmi. Współpracowała ze wszystkimi miastami – gospodarzami podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 realizując oficjalny projekt społeczny UEFA "Respect Inclusion - Football with No Limits".

W 2016 Fundacja TUS otrzymała nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” za projekt Niepelnosprawnik.pl

Co to jest Niepełnosprawnik?

To internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych
i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji a także osób starszych i rodziców z dziećmi.
Znajdują się w niej obiekty handlowe, usługowe, kulturalne, urzędy miejskie i inne. Strona dostępna jest w kilku wersjach skontrastowanego tekstu, odczytywana jest przez syntezatory mowy, daje możliwość powiększania czcionki. Informacje o obiektach przedstawiane są w postaci prostych piktogramów lub pełnej, tekstowej informacji. W ostatnim czasie została uruchomiona wersja mobilna dostępna za pomocą telefonów komórkowych.

Po co stworzyliśmy Niepełnosprawnik?

Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć usługi blisko domu oraz wszelkie miejsca dla niego dostępne. Nie musi więc tracić czasu na samodzielną weryfikację takich miejsc. Dzięki Niepełnosprawnikowi osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz rodzice z dziećmi mogą być znacznie bardziej aktywne, rozwijać się i realizować zawodowo.

Z toruńskim zespołem Niepełnosprawnika można skontaktować się pod numerem telefonu: 516-744-143, mailowo: , lub też przybyć osobiście - biuro znajduje się w Muzeum Zabawek i Bajek przy ul. Ducha Św. 12 – II piętro, jest czynne w poniedziałek (10 – 15), wtorek (10-13) oraz czwartek (14-17).

Jeśli mieliby Państwo propozycję przeprowadzenia audytu (jest to usługa w zupełności bezpłatna) – zachęcamy do kontaktu!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja TUS
Miejsce: Toruń, Ducha Św. 12, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
Data wydarzenia: od 2018-05-21 do 2018-09-30
Organizator:

Fundacja TUS

Adres:

Bitwy Warszawskiej 1920 roku 10, 02-366 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

501 009 857

E-mail:

tus@tus.org.pl

Www:

http://www.tus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • architektura
  • integracja społeczna
  • lokal, siedziba
  • miasto
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój lokalny