Przejdź do treści głównej

Wesprzyj organizacje działające na rzecz praw człowieka i demokracji – wyślij list

autor(ka): vv
2018-05-21, 17:15
archiwalne
http://www.sxc.hu/photo/356696
Przeważająca większość posłów do PE poparła pomysł Liberties dotyczący utworzenia funduszu, który wspierałby organizacje działające na rzecz praw człowieka i demokracji w Europie. Spraw, by Komisja usłyszała Twój głos i już teraz wyślij list w tej sprawie.

W całej Europie autorytarni populiści rosną w siłę. Coraz częściej rządy uciszają krytyczne głosy atakując sądy, przejmując publiczne media i zastraszając grupy praw człowieka. Demokracja nie może przetrwać bez silnych i zdrowych organizacji dbających o ochronę swobód obywatelskich i praworządności. Grupy te znajdują się pod coraz większą presją, ponieważ władze uniemożliwiają lub blokują ich finansowanie, kierują wobec nich kampanie oszczerstw i ograniczają ich środki, zalewając je biurokracją. Sytuacja jest szczególnie poważna w niektórych krajach, takich jak Rumunia, Węgry, Polska, Włochy i Irlandia.

Trwają prace nad kolejnym, siedmioletnim budżetem dla UE. Nadszedł czas, aby Unia zainwestowała w utrzymanie demokracji i wolności w Europie. Komisja Europejska jest odpowiedzialna za opracowanie planu wydatków, który zostanie następnie omówiony przez unijne rządy i Parlament Europejski. Organizacja Liberties wezwała Komisję Europejską do utworzenia nowego funduszu, który będzie wspierał organizacje działające na rzecz praw człowieka i demokracji w Europie: Europejski Instrument Wartości. Niedawno znaczna część posłów do Parlament Europejskiego poparła nasz pomysł i wezwała Komisję do utworzenia nowego funduszu.

Jeśli niedawno odwiedziłeś naszą stronę, być może zauważyłeś, że zmieniliśmy adresata naszej kampanii mailingowej. Wcześniej wysyłaliśmy e-maile do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Niedawno otrzymaliśmy nowe informacje, z których wynika, że Komisja Europejska może zignorować wniosek Parlamentu Europejskiego o utworzenie Europejskiego Instrumentu Wartości. Dlatego teraz nasze wiadomości trafią do Komisji Europejskiej.

Wyślij nasz list do Komisji Europejskiej


Data wydarzenia: od 2018-05-21 do 2018-05-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • integracja europejska
  • polityka międzynarodowa
  • prawa człowieka
  • prawa obywatela