Przejdź do treści głównej

III Memoriał im. Zofii Morawskiej. Pobiegnij z osobami niewidomymi w Laskach

autor(ka): Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach
2018-05-22, 12:54
archiwalne
9 czerwca odbędzie się III Memoriał im. Zofii Morawskiej. To już kultowa impreza organizowana przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Do przebiegnięcia jest 3,3 km po pięknym terenie Puszczy Kampinoskiej. Startujemy o godz. 11:00 na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych im. Roży Czackiej i to właśnie na rzecz wychowanków są zbierane fundusze za każdą przebiegniętą pętlę.

W głównym biegu mogą wystartować wszyscy chętni, którzy ukończyli 12. rok życia. Zapisywać się można za pośrednictwem strony internetowej -> https://zapisyonline.com/wydarzenie/22,iii-memorial-im-zofii-morawskiej.

- Pomysł zrodził się z osobistej pasji do biegania oraz chęci zaszczepienia jej naszym uczniom. Biegać może każdy! Brak wzroku w niczym nie przeszkadza. W biegu uczestniczą także nasi absolwenci i wychowankowie, którzy są doskonałym przykładem, że jeżeli ktoś chce to może – zachęca Paweł Kacprzyk, prezes TOnOS.

9 czerwca oprócz biegu odbędzie się Piknik Rodzinny przy szkole podstawowej na terenie Ośrodka. Na przybyłych gości będą czekać liczne atrakcje: strefa dla dzieci, aukcja charytatywna, występy uczniów Ośrodka, trening bezpiecznej jazdy samochodem, punkt masażu oraz strefa gastronomiczna. Dodatkowo będzie można zapoznać się z technikami nauczenia dzieci niewidomych i zaczerpnąć wiedzy od tyflopedagogów.


Źródło: Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach
Data wydarzenia: 2018-06-09
Organizator:

Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi Stowarzyszenie

Adres:

Brzozowa 75, 05-080 Laski, woj. mazowieckie

Tel.:

22 752 30 00

Faks:

22 752 30 09

E-mail:

tono@laski.edu.pl

Www:

http://www.laski.edu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rodziny
  • sport