Przejdź do treści głównej

Brave Kids Radziejowice - przyłącz się!

autor(ka): Aleksandra Ośko
2018-05-24, 09:36
archiwalne
„Gdyby Brave Kids odbywał się na całym świecie, to nie byłoby więcej wojen” te słowa jednej z uczestniczek są dla twórców Brave Kids motywacją do jego organizacji po raz kolejny. Za miesiąc rusza kolejna edycja projektu.

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki od 6 lat jest partnerem międzynarodowego projektu Brave Kids. Do tej pory zorganizowaliśmy 5 edycji projektu w Warszawie. Zaprosiliśmy do nas ponad 120 dzieci z tak różnorodnych krajów jak Rosja, Uganda, Nepal, Mołdawia czy Indie. W tym roku postanowiliśmy przybliżyć ideę projektu także mieszkańcom innych miejscowości na Mazowszu. Kolejną edycję projektu realizujemy w Radziejowicach, we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Powozownia.

"Nowe miejsce to dla nas nowe wyzwania" – mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu, prezes Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki. Bardzo ważnym elementem projektu jest włączanie w jego realizację lokalnej społeczności. Uczestnicy – artystyczne grupy dziecięce i młodzieżowe z całego świata przez 10 dni zamieszkają w domach polskich rodzin. "W Warszawie wspierała nas wspaniała grupa rodzin, które co roku zapraszały do siebie dzieciaki. W nowym miejscu poszukiwania zaczynamy od początku. Wciąż jeszcze szukamy osób, które zechcą otworzyć swoje domy i serca dla odważnych dzieciaków ze świata oraz ich opiekunów" - mówi Aleksandra Ośko. Jak można dołączyć do projektu? Trzeba wejść na http://www.bravekids.eu/pl/p/host-children-and-leaders, wypełnić formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się do każdej zainteresowanej osoby. Udział w projekcie to okazja do przeżycia wspaniałej przygody, poznania odległych kultur z bliska, nawiązania międzynarodowych przyjaźni na lata. Świat przyjeżdża do nas, nie musimy nawet ruszać się z miejsca!

Uruchomiliśmy też specjalną zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieciaków. Chcemy zapewnić im w Polsce godne warunki do pracy i rozwoju. Za zebrane pieniądze zakupimy dla nich jedzenie i wesprzemy ich przejazd do Polski. https://pomagam.pl/bravekids2018

Czym jest Brave Kids?

Brave Kids Radziejowice to spotkanie grup artystycznych dziecięcych i młodzieżowych z całego świata. Uczestnicy w atmosferze przyjaźni i szacunku wymieniają się tym co mają najcenniejszego - artystycznymi umiejętnościami i historiami ze swojego życia. Reprezentują różne kultury, religie, środowiska, często są to dzieciaki, którym w życiu jest trudno. Projekt tworzy przestrzeń do wzajemnego poznania, komunikacji, nawiązania relacji, tworzenia. To projekt, który uczy szacunku, komunikacji i międzykulturowej współpracy.

Uczestnicy biorą udział w warsztatach, które umożliwiają ekspresję artystyczną oraz czerpanie z doświadczeń dzieci z innych krajów. Warsztaty Brave Kids są oparte na zasadzie „Dzieci uczą dzieci”. Każdy z uczestników ma możliwość wcielenia się w rolę nauczyciela oraz przekazania swoich umiejętności innym uczestnikom. Finałem warsztatów jest spektakl artystyczny łączący w sobie elementy różnorodnych form sztuki i kultur.

Projekt Brave Kids w Radziejowicach trwa od 21 czerwca do 1 lipca 2018. Bieżące informacje można znaleźć na stronach www.swiaty.org.pl i www.bravekids.eu oraz na Facebooku na profilach https://www.facebook.com/FundacjaSwiatNaWyciagniecieReki/ i https://www.facebook.com/BraveKids/

Autorką zdjęć z projektu jest Alicja Szulc


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki
Miejsce: Radziejowice, Sienkiewicza Henryka 6, 01-651 Radziejowice, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-06-21 do 2018-07-01
Organizator:

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki

Adres:

Gwiaździsta 27 lok. 63, 01-651 Warszawa-Bielany, woj. mazowieckie

Tel.:

501 318 949

E-mail:

fundacja@swiaty.org.pl

Www:

http://www.swiaty.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • rodziny
  • sztuka
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa