Przejdź do treści głównej

Lipsk. Wyjazd "Spotkanie z kulturą niezależną w Lipsku"

autor(ka): Yvonne Meyer
2018-05-29, 14:29
archiwalne
Stowarzyszenie ds. Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków zaprasza do udziału ludzi z Krakowa, którzy chcą poznać Lipsk jako żywe miasto kultury, którzy interesują się kontaktami z aktywnymi artystami niezależnej sceny kultury oraz są otwarci w przyszłości opracowywać i realizować wspólne pomysły i projekty. 27 czerwca 2018 - 1 lipca 2018 r., wkład własny 55,00 euro, www.leipzig-krakau.de.

Wyjazd SPOTKANIE Z KULTURĄ NIEZALEŻNĄ W LIPSKU 27 czerwca 2018 - 1 lipca 2018 r.

Dlaczego ten wyjazd? Kraków i Lipsk od roku 1973 są miastami partnerskimi. Jako Stowarzyszenie ds. Partnerstwa Miast chcemy umożliwiać i wspierać stałą i żywą wymianę mieszkańców obu miast. W roku 2017 zorganizowaliśmy pierwszą studyjną podróż do Krakowa. Wzięli w niej udział artyści i animatorzy kultury z Lipska, którzy mieli możliwość poznania Krakowa jako nowoczesnego miasto kultury, ale przede wszystkim poznania ludzi aktywnych w tej dziedzinie. Na podstawie bardzo dobrych doświadczeń z ubiegłego roku chcemy kontynuować wymianę i w tym roku postanowiliśmy zorganizować rewizytę. Do Lipska przyjadą artyści i animatorzy kultury z Krakowa. Na podstawie Państwa zainteresowań i życzeń oraz przy wsparciu naszej sieci kontaktów przygotujemy indywidualny program, który umożliwi poznanie lipskiej kultury oraz ludzi z nią związanych.

Kto może brać udział? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Lipsk jako żywe miasto kultury, którzy interesują się kontaktami z aktywnymi artystami niezależnej sceny kultury oraz są otwarci w przyszłości opracowywać i realizować wspólne pomysły i projekty.

Co oferujemy?
- przygotowanie programu wizyty zorientowanego na życzenia uczestniczących: spotkania z aktywnymi osobami z różnych dziedzin niezależnej kultury, stowarzyszeniami oraz instytucjami kultury i politykami zajmującymi się kulturą,
- cztery wspólne kolacje z gośćmi z Lipska,
- noclegi u osób prywatnych w Lipsku,
- wsparcie w planowaniu przyjazdu i odjazdu, - pośrednictwo językowe (PL/DE) w ramach programu (znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana), - informacje na temat możliwości wsparcia finansowego projektów kulturalnych w konktekście polsko-niemieckim.

Ile kosztuje udział? 55,00 € od osoby Koszt wnoszony przez polskich uczestników pokrywa część kosztów, na które składają się między innymi: koszty organizacji wizyty, tłumaczenia, realizacji poszczególnych punktów programu oraz wyżywienia. Całkowity koszt pobytu wynosi około 235,00 € za osobę. Znaczna część kosztów (około 180,00 €/osoba) dofinansowana jest przez UM Lipska, UM Krakowa oraz ze środków Stowarzyszenia Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków. Kalkulacja nie obejmuje wkładu rzeczowego oraz pracy wolontariuszy.

Jak można się zgłosić do projektu? Bardzo prosimy o wysłanie e-mail do piątku, 1. czerwca 2018 r. z krótkimi odpowiedziami na następujące pytania (ważne do przygotowania programu wizyty) do :

1. Jakie są Państwa zainteresowania,co powinniśmy wziąć pod uwagę konstruując program? 2. Czy Państwo już mają kontakty do aktywnych osób niezależnej sceny w Lipsku? Jeżeli tak, to z kim? Czy spotkanie z tą osobą mogłoby być atrakcyjne dla wszystkich uczestników? (prosimy o kontakt do tej osoby) 3. Czy już są pomysły na projekty w przyszłości, do których Państwo szukają potencjalnych partnerów?

Jak można się z nami kontaktować? Bogusława Hubisz-Sielska (koordynacja w Krakowie): | +48 604 203619 Yvonne Meyer (koordynacja w Lipsku): | +49 151 23353787

Uwagi Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona (maks. 20). Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailem i oznacza konieczność wpłaty na konto podany poniżej kwoty 55,00 euro w czasie 2 dni od otrzymania maila potwierdzającego. W przypadku odstąpienia przez organizatora od realizacji projektu z ważnych powodów (np. zbyt mała liczba zgłoszeń), wkład własny podlega zwrotowi. Dalsze roszczenia wykluczamy.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie ds. Partnerstwa Miast Lipsk-Kraków
Miejsce: Leipzig, woj. Sachsen, Niemcy
Data wydarzenia: od 2018-06-27 do 2018-07-01
Organizator:

Städtepartnerschaft Leipzig-Krakau e.V.

Adres:

c/o Europahaus Leipzig e.V, Markt 10, 04-109 Leipzig, woj. Sachsen

E-mail:

kontakt@leipzig-krakau.de

Www:

http://www.leipzig-krakau.de 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka