Przejdź do treści głównej

Pisz, Mikołajki. Kajakowy eko-patrol opłynie Śniardwy! [patronat ngo.pl]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-06-05, 17:17
archiwalne
Kajakowy Eko-Patrol, Śniardwy 2018
14 czerwca (czwartek) o godzinie 10.00 z Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu (PMOS) w Piszu wystartuje wyjątkowa grupa kajakarek i kajakarzy. W wyprawie pt. "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw" weźmie udział młodzież z Pisza - miasta będącego symboliczną bramą na Mazury. Celem akcji jest kontrola stanu zaśmiecenia największego w Polsce jeziora oraz stanu przygotowań marin i portów na przyjęcie tysięcy jachtów i milionów wodniaków.

Opiekę nad młodzieżą będą sprawowali Józef Knyżewski - instruktor kajakarstwa, trenujący młodzież w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportu (PMOS) w Piszu oraz Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik, który już od ośmiu lat wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska organizuje Recykling Rejsy (www.recykling-rejs.pl) - czyli edukacyjne wyprawy, których celem jest walka z zaśmieceniem środowiska wodnego i jednocześnie promocja selektywnej zbiórki i recyklingu tworzyw sztucznych. Dzięki wsparciu Fundacji PlasticsEurope Polska w ekspedycji "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw" może wziąć udział młodzież z Pisza.

Kajakarze planują przepłynąć szlak wodny o długości ok. 100 km wokół Jeziora Śniardwy, odwiedzają mariny, m.in także w Mikołajkach, oraz rezerwaty i wyspy. Noclegi planowane są pod namiotami. Po każdym dniu kajakarze będą rozbijać obóz, w którym będą odpoczywać, gotować i przygotowywać się na kolejny dzień wyprawy. W planie też akcje sprzątania brzegów, spotkania z mieszkańcami oraz konferencje prasowe. Wprawa wokół Śniardw ma charakter otwarty. Kajakowy "eko-patrol" zakończy akcję po 4 dniach czyli 17 czerwca także w PMOS w Piszu. Relacje na bieżąco będą zamieszczane na fb: https://www.facebook.com/RecyklingRejs/

Wszyscy zainteresowani informacjami prasowymi, spotkaniami, wspólnym edukowaniem, sprzątaniem, pływaniem oraz żeglowaniem po Śniardwach proszeni są o kontakt z organizatorami wyprawy: Dominikiem Dobrowolskim: dominik@cycling-recycling.eu, +48 697 092 978 ; z Anną Kozerą-Szałkowską, Fundacja PlasticsEurope Polska, , +48 695 915 917 .

 


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Pisz, Jezioro Śniadwy, Pisz, Mikołajki,
Data wydarzenia: od 2018-06-14 do 2018-06-17
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.recykling-rejs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • rekreacja