Przejdź do treści głównej

8 czerwca. Światowy Dzień Oceanów. Wystawa w gdyńskim AKWARIUM i STACJI MORSKIEJ (fokarium) w Helu

autor(ka): Małgorzata Kosowska
2018-06-06, 17:30
archiwalne
MSC zaprasza także do wspólnych obchodów Światowego Dnia Oceanów podczas wydarzeń w 5 miastach w Polsce. Od 8 czerwca w wybranych ogrodach zoologicznych i instytucjach edukacyjnych zaprezentowana zostanie wystawa edukacyjna MSC, pokazująca prawdziwe rybackie historie, a wszyscy odwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowym monidle.

Oceany i ich mieszkańcy potrzebują naszej pomocy. Z powodu zbyt intensywnych połowów blisko 90% światowych stad ryb jest przełowionych, nadmiernie eksploatowanych lub zagrożonych. W morzach i oceanach jest coraz mniej ryb, w odróżnieniu do odpadów z plastiku, których ciągle przybywa. Dlatego organizacja pozarządowa MSC z okazji Światowego Dnia Oceanów wspólnie z partnerami zaprasza na specjalne wydarzenia edukacyjne w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Helu. W czasie ich trwania każda z odwiedzających osób mogła zostać ambasadorem akcji i zrobić sobie zdjęcie w wyjątkowym monidle.

W najbliższy weekend 8-10 czerwca organizacja MSC zaprasza wszystkich mieszkańców i odwiedzających Trójmiasto oraz Hel do wspólnych rodzinnych obchodów Światowego Dnia Oceanów. W ramach akcji w Stacji Morskiej w Helu (fokarium) oraz w Akwarium w Gdyni, staną specjalne wystawy edukacyjne. Wystawa to przepiękne zdjęcia oceanów i ich mieszkańców wraz z ciekawostkami na ich temat. W Gdyni na odwiedzających czekać będzie także specjalne monidło, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki temu każdy będzie mógł zostać ambasadorem akcji, pomagając w ten sposób chronić morza i oceany. Wystarczy udostępnić zdjęcie na swoim profilu na Facebooku i/lub Instagramie z odpowiednimi hasztagami: #ChrońMorzaiOceany #WybierajMSC #ŚwiatowyDzieńOceanów. Na najmłodszych czekać będą dodatkowo ulotki w kształcie rybek z grami dla dzieci.

Wystawy w gdyńskim Akwarium należy szukać na trzecim piętrze, na początku trasy zwiedzania, a monidła w sali Amazonia. Wystawę MSC w Akwarium będzie można zobaczyć do 30 czerwca. W Stacji Morskiej wystawę znajdziecie na ulicy Plażowej, obok Rybaczówki i Nowego Budynku Instytutu Morskiego. Tam wystawę MSC można oglądać aż do 15 sierpnia.

Poza Gdynią i Helem, wystawę MSC będzie można zobaczyć od 8 czerwca także w ogrodach zoologicznych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu oraz we wrocławskim Hydropolis. Więcej informacji na temat obchodów Światowego Dnia Oceanów można znaleźć na stronie www.msc.org/pl/swiatowy-dzien-oceanow


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: MSC Polska
Miejsce: Akwarium w Gdyni, Stacja Morska w Helu, Akwarium - Al. Jana Pawła II 1, Stacja Morska - ul. Morska 2, Akwarium - Gdynia, Stacja Morska - Hel,
Data wydarzenia: od 2018-06-08 do 2018-06-30
Organizator:

Organizacja MSC Polska

Www:

http://www.msc.org/pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • zasoby wodne