Przejdź do treści głównej

Rzeszowskie licealistki stworzyły wizję „Rzeszowa Przyszłości”. Wystawa "Przestrzeń publiczna zależy od nas samych"

autor(ka): Dominik Łazarz
2018-06-08, 05:46
archiwalne
Przyjazna przestrzeń miejskiej aglomeracji w kontekście Rzeszowa. Właśnie takim tematem zajęły się uczennice klas pierwszych i drugich Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Już w najbliższy poniedziałek, 11 czerwca efekty pracy licealistek zostaną zaprezentowane, podczas wystawy pt. "Przestrzeń publiczna zależy od nas samych".

Prace uczennic rzeszowskiego ALO powstały w ramach warsztatów organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Pod kierunkiem ekspertów z obszaru m.in. projektowania przestrzennego (projektantów graficznych, artystów, historyków, a także językoznawców), stworzyły dwie wizje prototypowego miasta – Rzeszowa Przyszłości, w którym człowiek ma zapewnione idealne warunki do życia.

- Efekty pracy naszych uczennic można będzie zobaczyć podczas wystawy zorganizowanej w holu głównym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już 11 czerwca 2018 roku – informuje Renata Łunarska, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Podczas wystawy zatytułowanej "Przestrzeń publiczna zależy od nas samych" zostaną zaprezentowane makiety miasta przyszłości w formie kostek sześciennych (CUBE) oraz interaktywny pokaz całego procesu powstawania wizji miasta.

Prace, które będzie można podziwiać już w najbliższy poniedziałek powstały w ramach projektu pt. „ZaProjektuj przestrzeń – warsztaty Information Design”, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Rzecznik Prasowy WSIiZ
Miejsce: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sucharskiego (Majora Sucharskiego) 2, 35-225 Rzeszów, woj. Podkarpackie
Data wydarzenia: od 2018-06-11 do 2018-06-17
Organizator:

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

  • super ~roma 08.06.2018, 06:01 młodzi mają trzeźwe podejście do świata, super wybieram się na wystawę! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • architektura
  • miasto
  • młodzież
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie