Przejdź do treści głównej

Finał festiwalu gwary i tradycji krakowskiej 17 czerwca w Modlnicy!

autor(ka): Stowarzyszenie Bene Tibi
2018-06-12, 10:55
archiwalne
17 czerwca, w niedzielę organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy podczas finału festiwalu gwary i tradycji krakowskiej – Krakowska Godka 2018. Impreza odbędzie się w Modlnicy, w amfiteatrze przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ul. Sportowej 2. Rozpocznie się o godzinie 15.00 i tradycyjnie poprowadzi ją dobrze już nam znana para: prezenterka TVP Kraków Alicja Popiel i pomysłodawca festiwalu, dziennikarz Zbigniew Grzyb.

Podczas święta wszystkich mieszkańców naszego regionu wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursów artystycznych, które będą odbywać się na scenie, w tym szczególnie oczekiwany teatralny konkurs „Godka krakoska w dziełach scenicznych”, w którym uczestnikom partnerować będą zawodowi aktorzy z krakowskich teatrów, „Konkurs gwary krakowskiej” zakładający przygotowanie przez uczestników gawędy, skeczu lub scenki humorystycznej oraz test ze znajomości gwary (w tym roku oparty o „Słownik bronowski” Włodzimierza Tetmajera), w którym występujące duety powalczą o tytuł „Najbardziej wygodanej pary”.

W tym roku gospodynie powalczą o laur za najlepszy tradycyjny sernik krakowski, którego smak, aromat i wygląd ocenią znamienici jurorzy. Tradycyjny strój ludowy będzie oceniany przez pryzmat prac Wł. Tetmajera, zwycięży ten najbardziej podobny do tych uwiecznionych ręką artysty. Poznamy także laureatów konkursów poetyckiego i filmowego. Wszystkie zmagania Krakowiaków zostaną profesjonalnie ocenione aby się przekonać kto zostanie doceniony i odbierze atrakcyjną nagrodę wystarczy dojechać do Modlnicy i wziąć udział we wspólnej zabawie. Podczas imprezy nie zabraknie również smacznego jedzenia, dobrej muzyki i gorących emocji.

Wzorem ubiegłych lat organizatorzy zaprosili do współpracy znane i lubiane osobowości blisko związane z miastem m.in. aktorów Annę Dymną, Beatę Paluch, Agatę Myśliwiec, Lidię Bogacz, Grzegorza Mielczarka oraz Juliusza Chrząstowskiego; scenografa i wykładowcę krakowskiej ASP Ryszarda Melliwę, reżysera i realizatora telewizyjnego Dariusza Pawelca. To zacne grono w ocenie zmagań konkursowiczów wspomogą profesjonaliści i znawcy tematu z Muzeum Etnograficznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz TVP Kraków.

Wszystkie informacje dotyczące nagród i finału konkursów zamieszczone są na stronie internetowej festiwalu www.krakowskagodka.pl. Organizatorem tegorocznego festiwalu Krakowska Godka 2018 jest Stowarzyszenie Bene Tibi, we współpracy z Gminą Wielka Wieś. Partnerami są Telewizja Kraków, Dziennik Polski, Katedra Historii Języka i Dialektologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele.

Festiwal powstaje przy wsparciu finansowym Fundacji PZU i Powiatu Krakowskiego.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Bene Tibi
Miejsce: Amfiteatr przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Modlnicy, Sportowa 2, 32-085 Modlnica, woj. małopolskie
Data wydarzenia: 2018-06-17
Organizator:

Stowarzyszenie Bene Tibi

Adres:

ul. Szkolna 30, 32-045 Wielmoża, woj. Małopolskie

Tel.:

+48 572 120 427

E-mail:

info@benetibi.pl

Www:

http://www.benetibi.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka
  • tradycja