Przejdź do treści głównej

Koniec roku szkolnego - Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

autor(ka): Sabina Złotorowicz
2018-06-12, 11:22
archiwalne
Uczniowie i uczennice z VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie
Polskie szkoły angażują się w akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki temu promują ideę zaangażowania i podnoszą globalną świadomość obywatelską w edukacji. Nauczycielki i nauczyciele zmieniają formułę świętowania końca roku, wzbudzając w młodych osobach chęć do zaangażowania społecznego!

Uczniowie i uczennice odliczają dni do końca roku szkolnego. Zbliża się czas podsumowań i podziękowań, czas kwiatów, bombonierek i drobnych prezentów.

A gdyby stał się czasem pomocy?

Polskie szkoły angażują się w akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki temu promują ideę zaangażowania i podnoszą globalną świadomość obywatelską w edukacji.

Nauczycielki i nauczyciele zmieniają formułę świętowania końca roku wzbudzając w młodych osobach chęć do zaangażowania społecznego! Zamiast wręczania kwiatów odbudowaliśmy szkołę w Nepalu, pomogliśmy w dostępie do wody w Sudanie Południowym, dostarczamy narzędzia rolnicze w Somalii.

Jak?

Dołącz do grona szkół biorących udział w Akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

Zachęć swoich uczniów i uczennice by zamiast kupowania kwiatów wsparli działania PAH w Somalii, gdzie dostarczamy podstawowe narzędzia rolnicze i wędkarskie. Dzięki akcji polskie szkoły niosą pomoc również poprzez transfery pieniężne dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Wymiar edukacyjny.

Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc to nie tylko zbiórka pieniędzy! W ramach akcji szkoły realizują działania warsztatowe, gry edukacyjne i działania społeczne. Program akcji dedykowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Młode osoby poznają formy pomocy humanitarnej rozgrywając emocjonujący i edukacyjny Quiz Zamiast Kwiatka, udostępniony poprzez platformę Kahoot. PAH dostarcza również szkołom fotografie z misji, dzięki którym organizowane są niepowtarzalne wystawy fotograficzne.

Dołącz do grona nauczycielskiego ruchu społecznego! Zaangażuj swoją szkołę do działania i pomóż rodzinom z Somalii!

http://bit.ly/zamiastkwiatka2018


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polska Akcja Humanitarna
Miejsce: Polska
Data wydarzenia: od 2018-06-12 do 2018-06-30
Organizator:

Polska Akcja Humanitarna

Adres:

Aleja Solidarności 78A, 00-145 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

501 701 192

E-mail:

edukacja@pah.org.pl

Www:

http://www.pah.org.pl/edukuj 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • pomoc humanitarna
  • wychowanie