Przejdź do treści głównej

Aktywiści na całym świecie mówią STOP długodystansowemu transportowi żywych zwierząt!

archiwalne
Drugi światowy dzień akcji Stop Live Transport już 14 czerwca! Akcje zostaną zorganizowane w 35 państwach na 6 kontynentach, m.in w Turcji, Meksyku, Grecji, czy Brazylii. W Polsce akcje odbędą się w 13 miastach z inicjatywy CIWF Polska.

Każdego roku miliony zwierząt na całym świecie doświadczają potwornego cierpienia z powodu długodystansowego transportu, który kończy się ich okrutną śmiercią. To tysiące kilometrów, często w przepełnionych pojazdach, bez wystarczającej ilości żywności, wody i odpoczynku.

– Fundacja Viva! w ubiegłym roku przeprowadziła bardzo dokładne śledztwo dotyczące sposobu transportowania jagniąt z Podhala do włoskiej rzeźni – mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva.

– Po ujawnieniu materiałów ze śledztwa była powiatowa lekarz weterynarii w Nowym Targu, Barbara Z., usłyszała zarzuty nadużycia uprawnień podczas transportu jagniąt. To pierwszy taki przypadek w Polsce, w którym powiatowy lekarz weterynarii otrzymał zarzuty karne w wyniku śledztwa organizacji ochrony zwierząt – dodaje Wyszyński.

14 czerwca 2018 roku odbędzie się drugi międzynarodowy dzień Stop Live Transport. Akcje zostaną zorganizowane w 35 państwach na 6 kontynentach, m.in w Turcji, Meksyku, Grecji, czy Brazylii. W Polsce akcje odbędą się w 13 miastach z inicjatywy CIWF Polska. Aktywiści staną z banerami, będą rozdawać ulotki i zbierać podpisy pod petycją przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt.


Źródło: Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt – Viva;
Data wydarzenia: 2018-06-14
Organizator:

Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - Viva

Adres:

Kawęczyńska 16 lok. 39, 03-772 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 43 29

Faks:

22 584 91 89

E-mail:

biuro@viva.org.pl

Www:

http://www.viva.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta