Przejdź do treści głównej

Dzień Uchodźcy w Łomży

autor(ka): Fundacja Ocalenie
2018-06-13, 14:54
archiwalne
23 czerwca po raz siódmy Fundacja Ocalenie organizuje w Łomży Dzień Uchodźcy. Tegoroczna edycja odbędzie się na Starym Rynku, gdzie będziemy prezentować kulturę i kuchnię czeczeńską, ukraińską i syryjską oraz zapraszać mieszkańców do wspólnych gier i zabaw. Odbędzie się również prezentacja filmu "Czeczenia - wojna bez śladu" wraz z warsztatem, na którym rozmawiać będziemy o prawdach i mitach na temat uchodźców w Polsce i na świecie.

Tegoroczne obchody podzielone są na dwie strefy:

1. Wielokulturowe miasteczko na Starym Rynku (godz. 15:00 - 18:00)

Mieszkańcy Łomży będą mogli spotkać swoich sąsiadów pochodzenia czeczeńskiego, ukraińskiego oraz syryjskiego, porozmawiać, poznać ich kulturę, zasmakować w kuchni oraz posłuchać muzyki.

W wielokulturowym miasteczku będzie można również przymierzyć stroje z różnych części świata oraz wysłać pocztówkę do rodzin uchodźczych, które mieszkają w Łomży od niedawna.

Dzieci mogą wziąć udział w różnych grach i zabawach, poczytać bajki z różnych krajów i skorzystać z wielu innych atrakcji!

2. Strefa filmowo - edukacyjna w Domku Pastora (godz. 13:30 - 18:00)

Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" zaprasza na ciekawe spotkania ze specjalistami, filmy i warsztat.

O godzinie 13:30 mieszkańcy mogą zobaczyć film "The Long Journey - A Syrian Family's Europe Passage" o którym opowie Rafał Kostrzyński z UNHCR

O godzinie 14:30 odbędzie się prezentacja filmu "Czeczenia- Wojna bez śladu" reżyserii Manon Loizeau.

Komentarza do filmu oraz krótkiej relacji o sytuacji uchodźców w Łomży udzieli nam Damir Sultanov z Fundacji Ocalenie oraz Natalia Gebert z Inicjatywy Dom Otwarty.

Następnie mieszkańcy mogą wziąć udział w warsztacie , na którym dowiedzą się, co jest prawdą, a co mitem w temacie uchodźców w Polsce i na świecie oraz jak mogą wspierać uchodźców w swoim lokalnym środowisku.

Wśród osób biorących udział w Strefie filmowo - edukacyjnej w Domku Pastora rozlosujemy dwie książki - "Wszystkie ziarna piasku" Bartka Sabeli oraz "Miasto Cierni" Bena Rawlence."


Źródło: Fundacja Ocalenie
Data wydarzenia: 2018-06-23
Organizator:

Fundacja Ocalenie

Adres:

Krucza 6/14A, 00-537 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 828 04 50

E-mail:

biuro@ocalenie.org.pl

Www:

http://ocalenie.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • integracja społeczna
  • kultura
  • obcokrajowcy, migranci
  • wielokulturowość