Przejdź do treści głównej

Znani kociarze i eksperci w kampanii na rzecz bezdomnych kotów

autor(ka): Fundacja Sarigato
2018-06-13, 15:38
archiwalne
Akcja Karmimy Psiaki rozpoczyna kampanię społeczną na rzecz bezdomnych kotów. Organizatorzy chcą raz na zawsze pozbyć się fałszywych i szkodliwych przeświadczeń na temat kotów, by w ten sposób doprowadzić do poprawy sytuacji kocich adopcji na terenie całej Polski.

Kampania Kocie Kity potrwa od 11 do 17 czerwca. W jej przygotowanie zaangażowali się najlepsi koci behawioryści. Akcję wspierają też słynni kociarze – Macademian Girl, Red Lipstick Monster, Agnieszka Grzelak, Ewa Gawryluk, Rafał Mohr i Beata Pawlikowska.

Karmimy Psiaki przeprowadziło sondę uliczną dotyczącą najbardziej popularnych przekonań na temat kotów:

Jak wskazują jej wyniki, wiele osób wciąż wierzy, że koty nie przywiązują się do swoich właścicieli, są samotnikami, nie lubią towarzystwa, są niebezpieczne, niewdzięczne i całkowicie niezależne.

Mity dotyczące kotów wynikają z niezrozumienia kociej natury. A ich przykrą konsekwencją jest mała liczba kocich adopcji.

Fundacja Sarigato wychodzi naprzeciw temu problemowi. Rozpoczyna kampanię, w której rozprawi się z pięcioma najbardziej szkodliwymi „kocimi” stereotypami. Stroną merytoryczną akcji zajęli się specjaliści z portalu CatExperts i słynny polski behawiorysta Mieszko Eichelberger.

Oprócz filmików edukacyjnych i tekstów eksperckich, by popularyzować wiedzę o kotach, organizatorzy prowadzają akcję w mediach społecznościowych pod hasłem #KocieKity. Udział jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę www.karmimypsiaki.pl/kociekity i pobrać kampanijną grafikę. Następnie należy sfotografować z nią swojego pupila i wrzucić do sieci z hashtagiem #KocieKity. Do akcji przyłączyli się Macademian Girl, Red Lipstick Monster, Agnieszka Grzelak, Ewa Garyluk, Rafał Mohr i Beata Pawlikowska.

Przy okazji kampanii organizatorzy przeprowadzają zbiórkę pieniędzy dla schroniska w Szczecinku. Placówka ma w tej chwili pod opieką ok. 600 kotów i bardzo potrzebuje finansowego wsparcia.

Stereotypy na temat kotów wciąż cieszą się dużą popularnością. A przecież kot przywiązuje się do swojego opiekuna nie mniej niż pies i również może zostać oddanym przyjacielem na całe życie.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Sarigato
Data wydarzenia: od 2018-06-13 do 2018-06-17
Organizator:

Fundacja Sarigato

Adres:

Vetulaniego 14 lok. 2, 31-226 Kraków, woj. MA

Tel.:

668 031 068

Faks:

12 444 17 30

E-mail:

kontakt@sarigato.org

Www:

http://sarigato.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność charytatywna
  • ekologia, środowisko
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta