Przejdź do treści głównej

Promocja książki "Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies"

autor(ka): Anna Jakubowska
2018-06-14, 12:29
archiwalne
Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego zaprasza wszystkich, dorosłych i dzieci, na promocję książki: "Dzieci i zdrowie. Wstęp do childhood studies", red. Magdalena Radkowska-Walkowicz, Maria Reimann, Oficyna Naukowa, 2018. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca 2018 o godz. 18:30 w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).

Spotkanie poprowadzi dr Marta Rakoczy

Książka jest rezultatem prac prowadzonych w ramach Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW, zwłaszcza projektu „Zdrowie w opiniach dzieci – ujęcie childhood studies”. Podstawowy jego cel to zbadanie wiedzy i opinii dzieci na temat zdrowia. Używając metodologii childhood studies, w tym metod partycypacyjnych wykorzystujących aktywności artystyczne i zabawę, oraz etnograficznych wywiadów pogłębionych i obserwacji uczestniczącej, poznajemy dziecięce narracje i inne formy ekspresji, odnoszące się do sposobów konceptualizowania kategorii związanych z ciałem. Do współtworzenia publikacji zaproszone zostały także osoby prowadzące badania związane z dzieciństwem i cielesnością w ramach innych projektów badawczych. Wszystkie one wywodzą się z nurtu childhood studies, stawiającego w centrum zainteresowania dziecko, które tu staje się pełnoprawnym podmiotem procesu badawczego, tak jak w przypadku dorosłych uczestników badań.

Publikacja jest też bodaj pierwszą w Polsce akademicką książką w dwóch wersjach: tradycyjnej, pisanej naukowym żargonem, i dla dzieci, także tych, które brały udział w badaniach.

-------

Pracownia Warecka – zadanie finansowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Projekt "Zdrowie w opiniach dzieci – ujęcie childhood studies" został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki przyznanych na podstawie umowy nr 2014/15/B/HS3/02477.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna
Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2018-06-18
Organizator:

Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego

Adres:

Warecka 4/6, 00-040 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

609 597 005

E-mail:

pracownia@etnograficzna.pl

Www:

http://etnograficzna.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja zdrowotna
  • rodziny
  • wychowanie