Przejdź do treści głównej

Popowo. Adventus - warsztaty pedagogiki przygody

autor(ka): Agnieszka Leśny
2018-06-15, 08:45
płatne
Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik. Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Serdecznie zapraszamy na jedenastą edycję warsztatów pedagogiki przygody „Adventus”.

Gdzie? Popowo k. Warszawy

Kiedy? 29-30 września 2018

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć.

Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji – to ten warsztat jest dla Ciebie.

Zgłoszenia:

http://www.naukaprzygoda.edu.pl/warsztaty-pedagogiki-przygody-adventus-warszawa/

W programie

  • Osobiste doświadczenie pedagogiki przygody
  • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
  • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i gumizeli
  • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody
  • Metody omawiania oraz podsumowania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
  • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
  • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Twoja inwestycja: 415 zł (przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08), 450 zł (przy późniejszym zgłoszeniu)

Cena obejmuje: materiały teoretyczne w formie cyfrowej przed i po warsztacie, wyżywienie przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach, nocleg

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie. Prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 150 zł jako potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Trenerzy:

Warsztat poprowadzą: Aga, Igor, Agata wraz z zespołem fundacji.

Aga Leśny – inspiratorka Pracowni Nauki i Przygody. Doświadczona trenerka outdoor education & experiential learning, która pedagogikę przygody stosuje w praktyce w edukacji formalnej i nieformalnej. Członkini międzynarodowych społeczności experiential education, prowadząca warsztaty i kursy train-the-trainers na poziomie europejskim. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych pedagogice przygody. Pasjonatka gier i zabaw z gumizelą.

Uwielbia inspirować do rozwoju i z pasją „zarażać” nowe osoby pedagogiką przygody. Jest założycielką największego fanpage’a poświęconego pedagogice przygody w Polsce.

Igor Lisin – Do zespołu dołączył jako wolontariusz w 2016 roku. Specjalizuje się z zagadnieniach związanych m.in. z komunikacją międzykulturową. Zrealizował bardzo wiele projektów międzynarodowych, w tym rozwijających outdoor education w Europie. Ukończył m.in. kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania. Na codzień jest trenerem biznesowym oraz aktywnie tworzy sektor pozarządowy we Wrocławiu.

Agata Rościszewska – wolontariuszka Pracowni Nauki i Przygody od połowy 2017 roku. Uwielbia spędzać czas na łonie natury i widzi płynące z tego korzyści. Interesuje się outdoorem i chce poszerzać swoją wiedzę na ten temat.

Informacje organizacyjne

– minimalna grupa warsztatowa to 10 osób. W przypadku niedostatecznej liczby zapisanych uczestników, warsztat zostanie odwołany lub przełożony na inny termin;

– warsztat odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę. Uwaga! Na miejscu jest bardzo ograniczony dostęp do wi-fi i sygnału sieci komórkowej więc pracę zdalną lepiej zostawcie w domu :) Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

– co należy zabrać: ubranie umożliwiające zajęcia w terenie w każdych warunkach atmosferycznych :), buty na twardej podeszwie, kubek, ulubioną herbatę/kawę.

– zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00, kończymy w niedzielę o godzinie 15:00.

Zobacz zdjęcia i relacje z poprzednich warsztatów:

Adventus #10, Adventus #9, Adventus #8


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Popowo k. Warszawy
Data wydarzenia: od 2018-09-29 do 2018-09-30
Organizator:

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody

Adres:

Rymkiewicza 19a, 01-644 Warszawa-Żoliborz, woj. mazowieckie

Tel.:

501 783 923

E-mail:

pracownia@naukaprzygoda.edu.pl

Www:

http://www.naukaprzygoda.edu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • wychowanie