Przejdź do treści głównej

Katowice. Konferencja: Organizujmy się - siła we wspólnym działaniu - ostatni dzień naboru

autor(ka): Wojciech Hrynaszkiewicz
2018-06-18, 11:53
archiwalne
Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprasza do udziału w konferencji dotyczącej partycypacji społecznej, która odbędzie się w Katowicach w dniach 28-29 czerwca 2018 - Dzisiaj ostatni dzień naboru!

„Organizujmy się – siła we wspólnym działaniu”

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dotyczącej metod pracy ze społecznościami lokalnymi, która odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2018 w Katowicach.

Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie metody organizowania społecznościowego - skutecznej formy pracy ze społecznościami lokalnymi oraz działań podjętych w ramach projektu „Europejska Szkoła Organizowania Społecznościowego”, który dofinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Do udziału w konferencji zapraszamy w szczególności osoby, które działają społecznie oraz szukają nowych inspiracji i alternatywnych metod pracy ze społecznościami lokalnymi. W szczególności zachęcamy do udziału aktywistów miejskich, osoby reprezentujące grupy formalne i nieformalne, przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających w obszarze partycypacji oraz przedstawicieli władz lokalnych.

Plan wydarzenia

Dla uczestników konferencji przygotowaliśmy panel dyskusyjny, stoliki eksperckie, wizyty studyjne na osiedlach, w których wdrożono metodę organizowania społecznościowego oraz ciekawe warsztaty. Szczegółowy plan wydarzenia znajdą Państwo w załączniku tej wiadomości.

Rejestracja na konferencję

Na konferencję można zarejestrować się poprzez dwa sposoby:

 1. Za pomocą formularza on-line znajdującego się pod adresem https://goo.gl/forms/LSJ9AnN1U5NUPpqI2
 1. Za pomocą formularza w formacie doc., który należy wypełnić i odesłać na adres (formularz do ściągnięcia znajduje się w załączniku)

Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do poniedziałku 18 czerwca 2018.

UWAGA!

Istnieje możliwość zwrotu kosztów za zakwaterowanie, oraz dojazd na konferencję dla uczestników spoza woj. śląskiego

Na Państwa zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 18 czerwca.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa w konferencji. We wtorek, 19 czerwca, poinformujemy mailowo osoby, które zakwalifikowały się do udziału w wydarzeniu.

W procesie rejestracji prosimy o wskazaie tematów stolików dyskusyjnych oraz warsztatów, w których chcieliby Państwo uczestniczyć. Ilość miejsc w każdym z realizowanych tematów ograniczona jest do maksymalnie 15 uczestników.

Informacje organizacyjne

 • Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29.06.2018 (czwartek/piątek) w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach z siedzibą przy ul. Markiefki 44a.
 • Uczestnicy z daleka mogą ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu oraz zakwaterowania. W przypadku chęci skorzystania z tej formy wsparcia prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami.
 • W przypadku dodatkowych pytań / wątpliwości dotyczących uczestnictwa w wydarzeniu prosimy o kontakt z Panem Wojciechem Hrynaszkiewiczem mailowo: lub telefonicznie: 32 203 12 18

O Bona Fides

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, która od 15 lat aktywnie buduje i wspiera grupy mieszkańców oraz lokalnych aktywistów, uczy samorządowców jak prowadzić otwarty i skuteczny dialog z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz umożliwia młodym osobom zdobycie nowego doświadczenia poprzez wolontariat.

W obszarze wspierania mieszkańców odnieśliśmy wiele sukcesów, m.in. pomogliśmy zdobyć mieszkańcom Katowic około 10 milionów złotych na swoje dzielnice oraz zaangażowaliśmy ponad 4500 osób w różnego rodzaju działania społeczne.

Do zobaczenia!

Zespół Aktywności Obywatelskiej Bona Fides


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Bona Fides
Miejsce: Katowice, Markiefki 44a, 40-009 Katowice, woj. śląskie
Data wydarzenia: od 2018-06-28 do 2018-06-29
Organizator:

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

Adres:

Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. SL

Tel.:

32 203 12 18

Faks:

32 203 12 18

E-mail:

biuro@bonafides.pl

Www:

http://www.bonafides.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność lokalna
 • aktywność obywatelska
 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • inicjatywy oddolne
 • partycypacja
 • wspólnoty i społeczności lokalne