Przejdź do treści głównej

Świętokrzyska Nagroda Kultury

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-07-02, 14:53
archiwalne
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego informuje, że rozpoczęto przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Wnioski należy składać do 1 września 2018 r.

Zgodnie z uchwałą nr X/168/15 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nagroda jest przyznawana przez Zarząd Województwa na wniosek komisji powoływanej przez Marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Świętokrzyska Nagroda Kultury ma charakter dwustopniowy, może być przyznawana indywidualnie lub zespołowo. Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek tradycyjnie odbywa się w październiku, podczas Inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego w Województwie Świętokrzyskim. To jubileuszowa edycja ŚNK. W tym roku nagrody zostaną wręczone po raz dwudziesty.

Nagrody I stopnia przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim lub za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego, natomiast nagrody II stopnia - za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla rozwoju życia kulturalnego w województwie świętokrzyskim. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego może przyznać także honorową nagrodę w postaci statuetki.

Wnioski o Świętokrzyską Nagrodę Kultury należy składać do 1 września br. osobiście lub listownie na adres:
Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, ul. Paderewskiego 34 A, 25-502 Kielce.

Uprzejmie prosimy o dostarczenie wniosku również w wersji elektronicznej (w pliku tekstowym) na adres: .


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Data wydarzenia: od 2018-07-02 do 2018-09-01
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka