Przejdź do treści głównej

Wisła z prądem 2018!

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-07-04, 12:32
archiwalne
Cycling Recycling 2018 - Wisła z prądem!
15 lipca rusza z Baraniej Góry wyjątkowa ekologiczna wyprawa rowerowa. To już trzecia edycja projektu "Cycling Recycling", organizowanego przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego wspólnie z pracownikami firm: Remondis Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku. Kolarki i kolarze przejadą ponad tysiąckilometrową trasę od źródeł Wisły na Baraniej Górze do Gdańska wzdłuż Królowej Polskich Rzek, a wszystko pod hasłem "Wisła z prądem!"

– Wyprawa ma charakter otwarty i każdy może przyłączyć się do naszego eko-peletonu – mówi Dominik Dobrowolski. Tym razem będzie można nas spotkać m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, w Bielsku-Białej, Krakowie, Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym, Puławach, Dęblinie, Warszawie, Czerwińsku nad Wisłą, Wyszogrodzie, Dobrzyniu nad Wisłą, Płocku, Włocławku, Ciechocinku, Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Tczewie i Gdańsku. Jedziemy na rowerach od źródeł do ujścia Wisły – czyli "Wisła z prądem"!

Spotkamy się podczas trasy z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami, dla których przygotujemy, jak zawsze, edukacyjne i ekologiczne akcje, podczas których namawiać będziemy do selektywnej zbiórki i recyklingu elektrośmieci i baterii.

Plan wyprawy

Start 15 lipca w Beskidach (na Baraniej Górze); meta 28 lipca na starówce w Gdańsku! Wszyscy chętni do dołączenia się do eko-peletonu proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski, , tel. 697 092 978.

"Cycling Recycling 2018 – czyli Wisła z prądem!" to już trzecia ekologiczna wyprawa rowerowa, w której bierze udział eko-peleton złożony z kolarek i kolarzy – pracowników firm Remondis Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku. W 2016 roku eko-peleton przemierzył trasę dookoła Polski, w 2017 roku trasa wiodła wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, w tym roku kolarki i kolarze jadą wzdłuż całej Wisły, pokonają dystans ponad 1000 km od źródeł aż do morza.

Szczegóły wyprawy na:

www.cycling-recycling.eu

https://www.facebook.com/cycling.recycling/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Rzeka Wisła, Kraków, Warszawa, Toruń, Budgoszcz, Gdańsk,
Data wydarzenia: od 2018-07-15 do 2018-07-28
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • rowery
  • turystyka, podróże