Przejdź do treści głównej

Szczecin. Spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli"

autor(ka): Ewa Kornacka
2018-07-04, 08:54
bezpłatne
Szczecin, 26 lipca 2018. Bezpłatne spotkanie informacyjne dla samorządów i organizacji pozarządowych o programie grantowym UE "Europa dla obywateli".

Celem spotkania jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych celów, priorytetów i zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym UE "Europa dla obywateli".

Program "Europa dla obywateli" przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk. Ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz angażowanie obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji europejskiej.

W ramach programu "Europa dla obywateli" można zrealizować projekt w obszarach: 1. Pamięć o przeszłości Europy 2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie 2.1. Partnerstwo miast 2.2 Sieci miast 2.3 Projekty społeczeństwa obywatelskiego.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie polskiego Punktu Kontaktowego programu: europadlaobywateli.pl; oraz na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego, zarządzającej programem: http://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en

Podczas spotkania informacyjnego będzie można dowiedzieć się m.in.: - na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie, - na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku, - o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie, - o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.

"Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej, znajdujący się pod linkiem: program spotkania i formularz zgłoszeniowy.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Książnica Pomorska, Podgórna 15/16, 70-205 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: 2018-07-26
Organizator:

Punkt Kontaktowy programu "Europa dla obywateli"

Adres:

Al. Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

+48 22 447 61 16

E-mail:

edo@iam.pl

Www:

http://www.europadlaobywateli.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • edukacja obywatelska
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • historia
  • miasto
  • partnerstwo
  • współpraca międzynarodowa