Przejdź do treści głównej

Eneloop rozwija żagle w Polsce Wielki start ambassadors’ tour

autor(ka): Kacper Krysztofik
2018-07-05, 09:46
archiwalne
22 czerwca pierwsi ambasadorzy ekologicznych bateri eneloop, wyruszyli z Gdańska rozpoczynając wielką sztafetę, w której stawką jest ochrona zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Podczas zielonego wyścigu, 12 międzynarodowych zespołów będzie ze sobą konkurować, podróżując po Europie i podnosząc jednocześnie społeczną świadomość ekologicznych zagrożeń.

eneloop ambassadors’ tour to inicjatywa, w której wygrywamy wszyscy – rośliny, zwierzęta, cała planeta. W okresie od 22 czerwca do 14 września, 24 ambasadorów eneloop będzie podróżowało po Europie wspierając zieloną inicjatywę eneloop. W tym czasie, będą aktywnie informować o swoich postępach w Social Mediach, a liczbę zebrany reakcji, tzw. „lajków” będzie generować charytatywny przychód, zasilany funduszem marki eneloop. Liczba wszystkich reakcji zebranych na Facebooku zostanie zamieniona kwotę do 21 000 euro, które zasilą działania pozarządowej organizacji proekolgicznej AGA (Aktionsgemeinschaft Artenschutz).

12 dwójek z różnych państw będzie wspólnie podróżowało po Europie, zasilając swoją elektronikę ekologicznymi bateriami eneloop. Każda drużyna ma tydzień na dotarcie do punktu przekazania symbolicznej eko-baterii eneloop. Dodatkowo, w trakcie wyścigu, każdy zespół musi podołać trzem ekologicznym wyzwaniom – te pary, którym uda się je wykonać, wygrają bilety na finalny wyścig.

Wśród uczestników sztafety znadjuje się także Polka, Aleksanda Buszmak, która będzie podróżować razem z meksykaninem Cesarem w zespole pod dającą do myślenia nazwą „Polishing the world” (ich prezentację można znaleźć pod adresem https://eneloopambassadorstour.eu/expedition/polishing-the-world/).

– Jesteśmy z Cesarem doświadczonymi podróżnikami, którym często zdarza się podjąć decyzję o wyruszeniu w podróż z dnia na dzień – mówi Aleksandra – zazwyczaj unikamy utartych szlaków, by w pełni cieszyć się spokojem i pięknem natury, którego nie można niestety uświadczyć w wielkich kurortach turystycznych. Oboje z Cesarem wierzymy, że ludzie przychodzą na świat by pomagać innym, dlatego tym chętniej bierzemy udział w eneloop ambassador’s tour. Chcemy pomóc tym stworzeniom, które są bez szans w starciu ze skutkami postępującej industrializacji – dodaje.

Żeby uzyskać główną nagrodę, każdy z zespołów musi spełnić trzy warunki: maksymalnie ograniczyć wpływ ich wyprawy na środowisko, ukończyć wszystkie 3 zadania i codziennie promować kampanię eneloop na stronie na Facebooku, poprzez zamieszczanie wiadomości, zdjęć przechodniów oraz filmów sferycznych (360°) z wyprawy. Drużyny, którym uda się spełnić wszystkie warunki, zostaną zaproszone na transmisję finałowego starcia, które odbędzie się 18 września. W trakcie relacji online publiczność wybierze najlepszy zespół. Para z największą liczbą głosów wygra bilety na prasowe spotkanie w Berlinie oraz na udział w kolejnej, podobnej przygodzie.

Specjalna edycja baterii ‘tones botanic’

Żeby zapewnić więcej zieleni w miastach eneloop wprowadził specjalną edycję baterii AA i AAA, zawierającą roślinne wzory. Baterie „eneloop tones botanic” można zamówić online lub kupić w wybranych punktach sprzedaży detalicznej. Uwaga! Nakład specjalnej serii jest limitowany. Fani rejsu eneloop ambassadors’ tour mogą dodatkowo cieszyć się specjalnymi zniżkami, promocjami w sklepach oraz brać udział w dodatkowych konkursach na stronie eneloop na Facebooku.

Również i Ty możesz coś zrobić dla planety www.facebook.com/eneloopambassadorstour

Śledź wyścig na www.eneloopambassadorstour.eu !


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: eneloop expedition
Miejsce: Europa
Data wydarzenia: od 2018-07-04 do 2018-09-14
Organizator:

Panasonic Energy Europe

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność charytatywna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • rośliny
  • zwierzęta