Przejdź do treści głównej

Gdańsk. XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

autor(ka): Organizatorzy
2018-07-05, 16:49
archiwalne
Już za kilka dni Dolne Miasto i Stare Przedmieście po raz kolejny staną się wielką sceną plenerowych działań teatralnych. Bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa, a także okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet dalekiej Korei Południowej.

W tym roku w ciągu 4 dni FETY odbędzie się kilkadziesiąt spektakli, a Gdańsk przez ten czas będzie gościć 20 teatrów z 10 krajów, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji, a nawet dalekiej Korei Południowej. W programie znajdą się zarówno duże widowiska, jak i małe kameralne formy. Pojawi się sporo produkcji z dużą dawką humoru, ale nie zabraknie też okazji do wzruszeń i refleksji. Słowem, publiczność może liczyć na duże emocje. Ponadto organizatorzy przewidzieli także ofertę skierowaną do najmłodszego widza – część spektakli będzie miała charakter familijny, co z pewnością przyciągnie liczne rodziny.

Wkrótce w przestrzeni miasta pojawi się także nieco figlarny zwiastun FETY, czyli plakat tegorocznej edycji – zabawny, kolorowy klaun, który nie pozostawi wątpliwości, że lada chwila teatralna burza przetoczy się nad Gdańskiem. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa Foto FETA, która zawiśnie na płocie przy Centrum Festiwalowym (ul. Jałmużnicza), prezentująca najpiękniejsze i najbardziej intrygujące zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej edycji.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, „Plama” Gdański Archipelag Kultury

Biuro organizacyjne festiwalu: „Plama” Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk, tel. 58 557 42 47

Centrum Festiwalowe / Główny punkt informacyjny; w dniach 12-15 lipca: ul. Śluza 3, Dolne Miasto

Sprzedaż gadżetów festiwalowych: ul. Śluza 3 Czwartek: 20.00 – 24.00 Pozostałe dni: 14.00 – 22.00

Punkty informacyjne: Plac Wałowy (Stare Przedmieście) oraz ul. Kurza (Dolne Miasto)


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-07-12 do 2018-07-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka