Przejdź do treści głównej

Miechów. Festiwal Gadafest 2018

autor(ka): Barbara Habieda
2018-07-09, 10:01
archiwalne
Gadafest to bezpłatne dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. W czasie tych 6 lat odbyło się 8. edycji imprezy – cztery w Rabce-Zdroju oraz cztery w Miechowie. 9. edycja odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2018 roku w Miechowie, zaledwie 40 kilometrów od Krakowa.

Organizatorzy łączą muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę poprzez organizację otwartych koncertów i imprez DJ-skich, wystaw, pokazów, warsztatów i innych aktywności zachęcających do zażycia ruchu na świeżym powietrzu. Gadafest skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji. Ważną cechą wydarzenia jest jego otwartość na różne zjawiska zachodzące na polskiej scenie muzycznej. Festiwal nie skupia się na jednym nurcie, kluczem do wyboru artystów jest energia i szczerość, dzięki czemu każdy kto będzie chciał wziąć w nim udział, niezależnie od wieku czy upodobań odnajdzie coś interesującego dla siebie.

Pierwszy dzień Gadafestu (piątek, 10.08.) to działania na terenie dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie oraz na terenie rozłożystych łąk tuż za miastem, wokół karczmy „Siedlisko”. W przestrzeniach klasztoru wystąpią: Jachna/Buhl (yassowy duet eksperymentalny), Jerzy Mazzol (free jazz), Fotonbombers (syntezatorowa muzyka eksperymentalna wraz z wizualizacjami, oraz ruchem improwizowanym), Mothertape (elektroniczna muzyka eksperymentalna).

Dodatkowo w klasztorze odbędą się dwie wystawy: malarstwo Zbigniewa i Marka Hołdy „Dwa Światy”, wystawa zbiorowa artystów z Gdańskiego Uniwersytetu Artystycznego. „Plakat propagandowy - rozbroić a nie zbroić”.

Po koncertach w klasztorze na scenie plenerowej ok. 3 km od centrum Miechowa, zagrają przedstawiciele poznańskiej, warszawskiej i krakowskiej sceny elektronicznej: MNKR, Eternit, Elvira, kolektyw Deep Impact (Eta Hox, Flea, Optik).

Drugi dzień festiwalu (sobota, 11.08) to działania wyłącznie na terenie łąk wokół karczmy „Siedlisko”. Na głównej scenie plenerowej wystąpią zespoły: Fertile Hump (Rock/Blues), Neal Cassady (Psy/Acid/Rock), Gadabit (Hip-hop), Mamadou&SamaYoon (AfroBeat), Sztigar Bonko (Hip-hop).

Sobotnie koncerty poprzedzi szereg warsztatów dla całych rodzin i dorosłych.

Po głównych wydarzeniach drugiego dnia festiwalowego odbędzie się całonocne afterparty, na którym zagrają takie legendy gramofonów jak: DJ Feel-X, DJ Eprom, Nozyo oraz BarneyDNB.

Pełny program wydarzeń można znaleźć na stronach: www.gadafest.pl oraz www.facebook.com/gadafest.

Do 23 lipca można wesprzeć festiwal w kampanii crowdfundingowej na portalu Polak Potrafi. Więcej informacji o zbiórce oraz opis nagród za wsparcie inicjatywy na: https://polakpotrafi.pl/projekt/gadafest2018

Partnerzy: Małopolska, Miasto Miechów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kraków oraz Off Radio Kraków.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Gadafest
Miejsce: Miechów, Strzeżów II, 46, 34-700 Miechów, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2018-08-10 do 2018-08-11
Organizator:

Stowarzyszenie Twórcownia

Adres:

Kopernika 34, 32-200 Miechów, woj. małopolskie

E-mail:

tworcownia.ngo@gmail.com

Www:

http://www.gadafest.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Gdańskie ASP ~Jola 24.07.2018, 03:23 Od kiedy Gdańsk ma Uniwersytet Artystyczny? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • hobby, zainteresowania
  • kultura
  • młodzież
  • rekreacja
  • rozrywka