Przejdź do treści głównej

Ruszył nabór do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych w Krakowie

autor(ka): Joanna Kądziołka
2018-07-10, 08:51
bezpłatne
Wykłady inspiracyjne, możliwość tworzenia autorskich koncepcji scenariuszy gier komputerowych pod okiem ekspertów z branży oraz wizyty w studiach gier – to oferta drugiej, bezpłatnej edycji projektu „Write the Game”, czyli Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych, która odbędzie się w dniach 12-21 sierpnia w Willi Decjusza.

„Write the Game” to projekt adresowany do pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkich tych osób, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, ekspertami prowadzącymi warsztaty będą znani scenariopisarze ze studiów gier Reality Pump Studios i CD PROJEKT RED, a wykłady inspiracyjne wygłoszą praktycy reprezentujący branże kreatywne.

Bezpłatna Szkoła Letnia startuje 12 sierpnia i potrwa 10 dni, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z 8 godzin wykładów, 24 godzin warsztatów, 22 godzin mentoringu i pracy własnej oraz wizyt studyjnych w czterech krakowskich studiach gier, m.in. Reality Pump Studios i CD PROJEKT S.A. Organizator zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem na czas trwania Szkoły Letniej.

Jak ubiegać się o miejsce na Szkole? Zgłoszenia indywidualne w języku polskim powinny zawierać:

  • list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów)
  • próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Opis questa powinien mieć krótkie wprowadzenie do uniwersum gry (pełna dowolność wyboru tematyki i gatunku w ramach RPG), krótką prezentację postaci oraz rozbudowany szkic wydarzeń fabularnych. Wybrany fragment dialogu ma być reprezentatywny dla przedstawianego pomysłu i obejmować ok. 15-20 kwestii dialogowych wraz z komentarzem reżyserskim. Opis questa i wycinek scenariusza powinny zawierać się w maksymalnie 1000 wyrazów.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: do 25 lipca 2018 roku.

Decyzje o przyznaniu stypendiów zostaną podjęte wspólnie przez Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz ekspertów zaangażowanych w udział w projekcie oraz ogłoszone do dnia 3 sierpnia 2018 roku na stronie www.villa.org.pl.

Koordynacja projektu: Małgorzata Różańska

Więcej informacji: http://bit.ly/2u7HI4T


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Willa Decjusza, 29 Lipca 1943 r., 30-233 Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2018-08-12 do 2018-08-21
Organizator:

Stowarzyszenie Willa Decjusza

Adres:

28 Lipca 1943r. 17a, 30-233 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 425 36 38

Faks:

12 425 36 63

Www:

http://www.villa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • rozrywka