Przejdź do treści głównej

Kostrzyn nad Odrą. Projekt: „Przystanek: Zielona Przystań 2018” – konsultacje profilaktyczno-terapeutyczne

autor(ka): Sławomir Grzegorek
2018-07-12, 09:25
archiwalne
Projekt -„Przystanek: Zielona Przystań 2018” – konsultacje profilaktyczno-terapeutyczne jest programem profilaktyczno-terapeutycznym dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obejmuje kompleksową pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i patologii (tj. pomoc dla młodych ludzi mających problem z narkotykami).

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego Zielona Przystań w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w projekcie „„Przystanek: Zielona Przystań 2018” – konsultacje profilaktyczno - terapeutyczne.

Jest to program profilaktyczno - terapeutyczny dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym ze środowisk zmarginalizowanych. Obejmuje trzy etapowe działania (przed w trakcie i po wydarzeniu XXIV Przystanek Woodstock działania, zapewniające kompleksową pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i patologiom tj. uzależnienie od narkotyków, współuzależnienie, przemoc w środowisku rodzinnym i rówieśniczym. Planowana liczba beneficjentów projektu – 1440. „Przystanek Zielona Przystań” jest projektem cyklicznym (od 2011 roku).

Dzięki takiej formule uzyskać można długoterminowe, wzmacniające się działania i efekty, obejmujące zasięgiem cały region. W tym okresie zrekrutowana zostanie grupa 4 wolontariuszy, którzy będą uczestniczyć w akcji promocyjno rekrutacyjnej oraz w akcji profilaktycznej opartej na wykonywaniu testów diagnostycznych dot. używania narkotyków w dniach 10.07 - 05.08.2018r na Przystanku Woodstock. W dniach 31.07 - 01.08.2018r na Przystanku Woodstock (przed jego rozpoczęciem) realizowane będą konsultacje profilaktyczno terapeutyczne prowadzone w punkcie Zielonej Przystani na XXIV Przystanku Woodstock dla osób które mogą mieć problemy związane z używaniem substancji psychoaktywnych oraz w dniach 02-04.08.2018r. Etap II (w czasie trwania Przystanku Woodstock) i III (po zakończeniu Przystanku,05.08.2018r.) .

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, projekt jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Lubuskiego.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Pol'and'Rock Festival Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą, woj. województwo lubuskie
Data wydarzenia: od 2018-07-31 do 2018-08-05
Organizator:

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego Zielona Przystań

Adres:

Sienkiewicza 35 lok. 10, 90-114 Łódź, woj. LD

Tel.:

502523040

E-mail:

psychowsparcie@wp.pl

Www:

http://zielonaprzystan.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • polityka społeczna
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka