Przejdź do treści głównej

Pomorze Zachodnie. O głosy mieszkańców walczą społecznicy. Program Społecznik 2018

autor(ka): Magdalena Pieczyńska
2018-07-12, 07:55
archiwalne
Do 20 lipca 2018 r. mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą w internetowym głosowaniu wybierać inicjatywy obywatelskie, które otrzymają dofinansowanie ze środków Programu Społecznik. To innowacyjna forma budżetu obywatelskiego realizowana w województwie zachodniopomorskim.

W drugiej edycji naboru na inicjatywy obywatelskie można głosować na 111 projektów – 62 o zasięgu regionalnym i 49 o zasięgu powiatowym. Społecznicy w regionie chcą nie tylko organizować różne wydarzenia sportowe, w tym biegi, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, turnieje piłkarskie, zawody tenisowe, ale i uczyć się tańczyć salsy, tańców ludowych czy towarzyskich. O dofinansowanie starają się projekty o tematyce kulinarnej, kulturalnej, turystycznej, historycznej czy ekologicznej. Nie zabrakło propozycji łączenia pokoleń czy nauki udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych.

O tym, które inicjatywy obywatelskie otrzymają dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł z Programu Społecznik zdecydują w internetowym głosowaniu mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy najpóźniej w dniu zakończenia głosowania, ukończą 16 rok życia. Głosy można oddawać przez stronę internetową: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Budzet do 20 lipca 2018 r. do godziny 20. Głosujemy na jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (głosować może mieszkaniec zamieszkujący dany powiat) oraz na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym.

Rok 2018 to drugi rok realizacji Programu Społecznik przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył 3 mln zł. Duże zainteresowanie pierwszą edycją programu sprawiło, że oprócz dobrze przyjętych przez lokalnych animatorów mikrodotacji do 3 tys. zł, w tym roku wprowadzono także inicjatywy obywatelskie. Projekty z tego filaru mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł. Na ten cel przeznaczonych zostało 1,5 mln zł.

Głosowanie oraz informacje o projektach dostępne na www https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Budzet

Więcej o Programie Społecznik na www oraz na profilu Programu Społecznik 2018 na facebooku.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydział Współpracy Społecznej UM WZ
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: od 2018-07-12 do 2018-07-20
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Adres:

Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. ZP

Tel.:

91 44 16 220/224

Faks:

91 44 16 231

E-mail:

mpieczynska@wzp.pl

Www:

http://www.wzp.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe