Przejdź do treści głównej

Chełmno. Szkolenie "Prawne aspekty tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych"

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-07-12, 08:54
bezpłatne
archiwalne
Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego na bezpłatne szkolenie z zakresu prawnych aspektów tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych. Szkolenie odbędzie się 18 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Chełmnie; ul. Harcerska 1.

Podczas szkolenia, uczestnicy będą mogli zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tworzenia organizacji pozarządowych ( szczególnie stowarzyszeń i fundacji) oraz poznać w jaki sposób dostosować funkcjonowanie organizacji , aby działała zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie ma jednego aktu prawnego, który regulowałaby całość zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych. Oprócz podstaw „założycielskich”, trzeba znać wiele zagadnień formalno-prawnych.

Szkolenie ma na celu uporządkowanie wiedzy, ukierunkowane jest na – dbałość o to, aby organizacje pozarządowe w naszym województwie działały sprawnie. Podczas szkolenia będzie możliwość skonsultowania indywidualnych pytań z zakresu formalno-prawnego zarządzania organizacją pozarządową, pozyskania wiedzy np. w zakresie zgłaszania zmiany statutu, pozyskania statusu opp przez organizację, czy podpisywania umów z członkami zarządu.

Szkolenie prowadzi radca prawny, a jednocześnie członek i założyciel organizacji pozarządowej z ponad 10 letnim doświadczeniem obsługi prawnej ngo, a zatem trener posiadający wiedzę i praktyczne doświadczenie funkcjonowania trzeciego sektora.

Szkolenie jest realizowane w ramach zadania pod tytułem Trener NGO - działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim, które obejmuje cykl szkoleń i warsztatów dla środowiska 3 sektora z terenu naszego województwa, uzupełniany poradnictwem indywidualnym i grupowym zaplanowanym na 2018 rok. Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Szkolenie


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Data wydarzenia: 2018-07-18
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • obowiązki
  • prawo