Przejdź do treści głównej

Z Rysów do Bałtyku dla Niepodległej. „Sztafeta Niepodległości”

autor(ka): Fundacja Aktywnie Kreatywni
2018-07-26, 12:08
archiwalne
25 lipca o świcie ruszyła „Sztafeta Niepodległości”! Projekt jest jedną z wielu form świętowania 100-lecia odzyskania Niepodległości. Wydarzenie polega na przemierzeniu Ojczyzny wzdłuż – z gór do morza! Sztafeta zaczyna się na najwyższym szczycie Polski - trasa biegnie przez Zakopane, Wadowice, Kraków, Sandomierz, Jedlnię-Letnisko, Warszawę, Toruń, tak by u kresu wędrówki zanurzyć biało-czerwoną z gór w słonej wodzie Bałtyku.

Całość trasy podzieliliśmy na pięć etapów, z różnymi dyscyplinami: wspinaczkowy, kolarski, biegowy, pieszy i żeglarski. Każdy ma szansę świętować tak jak chce!

Poprzez Sztafetę Niepodległości chcemy ukazać piękno Niepodległej w najczystszej, aczkolwiek coraz rzadziej docenianej postaci – na łonie natury. Pragniemy uwiecznić “biało-czerwoną” w najpiękniejszych możliwych okolicznościach przyrody – w pięknych Tatrach, pośród złocistych zbóż, o wschodzie słońca nad Wisłą, czy o zachodzie nad Bałtykiem.

Ważnym wymiarem Sztafety Niepodległości jest podkreślenie motywu walki, przypomnienie że niepodległość nie przychodzi bez trudów. Każdy z etapów jest na swój sposób etapem wyczynowym. Trasa w Tatrach jest trudna i wymagająca, biegnie przez Rysy i Orlą Perć. Etap kolarski to dwa dni po 180 km po wymagającym górzystym i pagórkowatym terenie. Wreszcie przychodzi kolej na etap biegowy o symbolicznej długości 123 km, którą biegacze przebędą na przełomie dwóch dni. Następny etap to wędrówka piesza, inspirowana tradycyjną harcerską sprawnością „Dromader” czyli 100km w 24 godziny. Po wyczerpującym marszu przyjdzie kolej na żeglarzy, którzy przez blisko 2 tygodnie pokonywać będą niełatwą rzekę, jaką jest Wisła by po licznych mieliznach dotrzeć do Gdańska i tam oficjalnie zakończyć Sztafetę.

100 uczestników!

Ponad 1100km napędzanych siłą własnych mięśni i polskiego wiatru!

Tysiące zdjęć i fotorelacji!

37 milionów Polaków żyjących w Wolnej i Niepodległej!

Bądźcie z nami!

Wszelkie informacje można znaleźć na Facebooku: facebook.com/sztafetaniepodleglosci/

Dawid Alberski

Koordynator Projektu

Sztafeta Niepodległości

e-mail:

Tel. 733422202

Organizatorem jest Fundacja Aktywnie Kreatywni **Projekt współfinansowany w ramach promocji gminy Jedlnia - Letnisko


Źródło: Fundacja Aktywnie Kreatywni
Data wydarzenia: od 2018-07-26 do 2018-08-15
Organizator:

Fundacja Aktywnie Kreatywni

Adres:

Brzozowa 16, 26-630 Jedlnia-Letnisko,

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • historia
  • kultura
  • rowery
  • tradycja
  • turystyka, podróże