Przejdź do treści głównej

"Leć głosie..." - konkurs wykonania tradycyjnych pieśni i melodii z Polesia Lubelskiego

autor(ka): Krzysztof Gorczyca
2018-07-27, 15:50
archiwalne
Podczas imprezy "Poleski klub pieśni i tańca" (Wytyczno gm. Urszulin, 12 sierpnia 2018) odbędzie się otwarty konkurs wykonania tradycyjnych pieśni i melodii instrumentalnych pochodzących z terenów Polesia Lubelskiego (Pojezierza Łęczyńsko Włodawskiego - terenów między Wieprzem a Bugiem). Zgłoszenia do 10 sierpnia.

Podczas imprezy "Poleski klub pieśni i tańca" (Wytyczno gm. Urszulin 12 sierpnia 2018) odbędzie się konkurs wykonania tradycyjnych pieśni i melodii instrumentalnych pochodzących z terenów Polesia Lubelskiego („między Wieprzem a Bugiem”).

Organizatorzy zachęcają do udziału śpiewaków i śpiewaczki oraz instrumentalistów i instrumentalistki zarówno mieszkańców Polesia, jak i innych regionów, niezależnie od doświadczenia scenicznego Zgłoszenia do dnia 10 sierpnia

Udział w konkursie polega na wykonaniu tradycyjnych utworów ludowych - pieśni lub melodii instrumentalnych z terenu Polesia Lubelskiego. Przez „tradycyjne pieśni ludowe” rozumiemy tradycyjnie wykonywane na tym terenie pieśni pochodzące z wiejskiej tradycji, lokalnego przekazu międzypokoleniowego. Wykonanie będzie miało charakter a capella tzn. bez akompaniamentu instrumentalnego i bez tzw. podkładu muzycznego. W przypadku utworów instrumentalnych przedmiotem konkursu są tradycyjne, rodzime melodie taneczne (polka, oberek, walc, kozak, marsz) w wariantach pochodzących z regionu.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.konkurs2018.muzykapolesia.net


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: muzykapolesia.net
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Wytycznie , 22-234 Wytyczno, woj. lubelskie
Data wydarzenia: 2018-08-12
Organizator:

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie

Adres:

Lubelska, 20-612 Urszulin, woj. LU

Tel.:

510 826 424

E-mail:

gbpurszulin@op.pl

Organizator:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka

Adres:

Głęboka 8a, 20-612 Lublin, woj. LU

Tel.:

81 743 71 04

E-mail:

towarzystwo@ekolublin.pl

Www:

http://www.ekolublin.pl/tdnicz 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka
  • tradycja