Przejdź do treści głównej

Kampania pn. "Zbieramy Krew dla Polski"

archiwalne
Kampania pn. "Zbieramy Krew dla Polski" organizowana jest przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. W ramach wspólnych działań, na parkingach pod sklepami Intermarché i Bricomarché, przeprowadzane są akcje zachęcające do regularnego oddawania krwi, połączonych z jej poborem.

Terminy akcji wyznaczone są od maja do września danego roku. Na terenie Małopolski odbyły się już akcje pod Intermarche w: Wieliczce, Andrychowie i Brzesku.

Najbliższe akcje poboru krwi w Małopolsce zaplanowane są:

  • Intermarche w Libiążu 09.08.2018 r. od 10:00 do 15:00.
  • Intermarche w Miechowie 23 sierpnia 2018 r. od 10:00 - 15:00.

Akcje zaplanowane są na okres wakacyjny, który jest czasem bardzo trudnym dla banków krwi Regionalnych Centr Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ odnotowujemy wtedy braki poszczególnych grup krwi. W czasie wakacyjnym czynni i honorowy krwiodawcy przebywają na urlopach, często poza granicami naszego kraju, a co za tym idzie – nie oddają regularnie krwi. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia pod wymienione sklepy Intermarche i wzięcia udziału w akcji.

** Krew może oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny. Z kolei w dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania i wypicie dużej ilości wody. Niezbędne jest też posiadanie przy sobie dowodu osobistego.


Źródło: Polski Czerwony Krzyż - Małopolski Zarząd Okręgowy
Data wydarzenia: od 2018-08-09 do 2018-08-23
Organizator:

Polski Czerwony Krzyż - Małopolski Zarząd Okręgowy

Adres:

Studencka 19, 31-116 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 422 91 15

Faks:

12 422 90 79

E-mail:

krakow@pck.org.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia