Przejdź do treści głównej

Kampania społeczna #takiJakja

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-08-08, 12:28
Niepełnosprawność nie powinna wpływać na postrzeganie drugiej osoby i jej udziału w życiu społecznym. Bardzo często brak wiedzy o niepełnosprawności stanowi barierę związaną z decyzją pracodawcy o zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej. Fundacja Pod Aniołem wraz z partnerami rozpoczęła kampanię społeczną TAKI JAK JA pod hasłem „Szukasz pracowników? Poznaj korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością, wejdź na www.takijakja.pl i weź udział w spotkaniach”.

 

Chcemy to zmienić, propagując wiedzę na temat zatrudniania i zarządzania osobami z niepełnosprawnością. Naszym celem jest zachęcanie pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych i promowanie wiedzy o ich zdolnościach, znaczeniu oraz wkładzie w rynek pracy.

Osoby z niepełnosprawnościami funkcjonują aktywnie, są często zdeterminowane i samodzielne, posiadają przyjaciół, są radośni, pełni marzeń i pasji i odwagi. Nadto są ambitni, lojalni i dbają o swoje miejsce pracy lub nauki, chcą się uczyć i rozwijać.

Osoba z niepełnosprawnością jest TAKA JAK JA.

Fundacja Pod Aniołem wraz z partnerami rozpoczęła kampanię społeczną TAKI JAK JA pod hasłem „Szukasz pracowników? Poznaj korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością, wejdź na www.takijakja.pl i weź udział w spotkaniach”. Fundacja Pod Aniołem wspólnie z Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północną Izbą Gospodarczą i Siecią Zachodniopomorską Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, w najbliższych miesiącach (sierpień - listopad) organizować będzie w różnych miejscach Szczecina, Koszalina i Świnoujścia spotkania dla pracodawców.

Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje na temat korzyści i specyfiki zatrudniania osób niepełnosprawnych. Przybliżona zostanie wiedza na temat warunków zatrudniania, jak również profitów i refundacji przysługujących z tego tytułu. Bieżące informacje o spotkaniach dla pracodawców można znaleźć na stronie www.takijakja.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach kampanii na Facebook i Instagramie.


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Data wydarzenia: od 2018-08-08 do 2018-11-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój zawodowy