Przejdź do treści głównej

ZUS zaprasza osoby z niepełnosprawnością i organizacje działające na ich rzecz

archiwalne
Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w Podkarpackim Forum na rzecz Osób z Niepełnosprawnością. Już 17 września 2018 r. od godz. 9:00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2. Przedsięwzięcie jest skierowane do osób z niepełnosprawnością oraz organizacji i instytucji działających na ich rzecz.

Do udziału w Forum serdecznie zapraszamy także wszystkich, którzy działają na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz ich otoczenia. Mile widziane będą także rodziny, opiekunowie, wolontariusze i bliscy tych osób.

Forum to miejsce, w którym, oprócz przekazu wiedzy (pierwszy panel), będzie można także w przyjaznej atmosferze wymienić się dobrymi praktykami, doświadczeniami oraz efektami realizowanych działań. Służyć temu będzie drugi panel Forum – w którym będzie mowa o współistnieniu, wzajemnym uzupełnianiu i synergii działań.

Wśród wystąpień będą także takie, które zobrazują wysoką determinację osób z niepełnosprawnością. Zależy nam na partnerskiej rozmowie w atmosferze szacunku, dialogu, zrozumienia i tolerancji.

Uczestnicy Forum, dzięki Instytutowi Transportu Samochodowego w Warszawie, będą mieli możliwość zapoznania się i wypróbowania pojazdów profesjonalnie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Zaprezentowane zostaną urządzenia i technologie uwzględniające wszystkie aspekty mobilności osób z niepełnosprawnością – (parking przed budynkiem Uczelni – prelekcja interaktywna).

A dzięki Stowarzyszeniu RAMPA będzie można zobaczyć działanie wynalazku prof. S. Miechowicza z Politechniki Rzeszowskiej

czyli tak zwanej rampy nastawnej tj. systemu ułatwiającego swobodne przemieszczanie się w miejscach, gdzie znajdują się bariery architektoniczne.

Miejsce odbywania się Forum to uczelnia przyjazna i w pełni dostoswana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Data wydarzenia: 2018-09-17
Organizator:

Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • ochrona zdrowia
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • wyrównywanie szans