Przejdź do treści głównej

Chłopków. Leć głosie... Konkurs wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza

autor(ka): Krzysztof Gorczyca
2018-08-22, 17:58
archiwalne
Podczas festiwalu "Fanfara" w Chłopkowie odbędzie się otwarty konkurs wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego adresowany do młodzieży (do 50 roku życia).

Do udziału zachęcamy młodych śpiewaków i śpiewaczki, zarówno mieszkańców Roztocza, jak i innych regionów, niezależnie od doświadzcenia scenicznego.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27 sierpnia

Przed zgłoszeniem prosimy zapoznać się z załączonymi informacjami i zasadami konkursu dostepnymi na jego stronie internetowej. Tam również dostępny formularz zgłoszeniowy oraz kilkanaście przykładowych nagrań archiwalnych utworów, które można wykorzystać w prezentacji konkursowej oraz informacje o innych mozliwych zródłach repertuaru.

Udział w konkursie polega na wykonaniu podczas koncertu konkursowego w dniu 29 sierpnia 2018 jednej lub dwu tradycyjnych pieśni ludowych z Roztocza Gorajskiego. Pieśni wykonywane będą bez akompaniamentu i bez podkładu muzycznego.

Konkurs kierujemy do mieszkańców Roztocza Gorajskiego, ale także osób z innych regionów – zarówno początkujących, jak i już zajmujących się śpiewem.
Przyjmowane będą zarówno zgłoszenia indywidualne, jak i grupowe (maksymalnie do 4 osób).

Przedmiotem oceny, oprócz walorów artystycznych wykonania, będzie zgodność stylu z miejscową tradycją, a w przypadku repertuaru spoza zestawu propozycji przedstawionych przez organizatorów również sam repertuar, jego oryginalności i autentyczność.

Prezentacje konkursowe oceniać będzie jury, którego skład wyłoniony został spośród badaczy i praktyków folkloru muzycznego regionu oraz wybitnych wykonawców starszego pokolenia. Koncert konkursowy odbędzie się dnia 29 sierpnia 2018 o godz. 16.00 w gospodarstwie agroturystycznym "Podl Lipą" (Chłopków 47). Po koncercie zapraszamy na potańcówkę przy starodawnej muzyce z regionu.

 


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: MuzykaRoztocza,pl
Miejsce: Agroturystyka "Pod Lipą" , Chłopków, woj. LU
Data wydarzenia: 2018-08-29
Organizator:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka

Adres:

Głęboka 8a, 20-612 Lublin, woj. LU

Tel.:

81 743 71 04

Faks:

81 743 71 04

E-mail:

towarzystwo@ekolublin.pl

Www:

http://www.ekolublin.pl/tdnicz 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • młodzież
  • sztuka
  • tradycja