Przejdź do treści głównej

Konkurs "Barwy Wolontariatu 2018"

autor(ka): Karolina Bujak
2018-08-24, 09:00
archiwalne
Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, jako regionalny partner Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, już po raz kolejny zaprasza do udziału w regionalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu 2018". Zgłoszenia można przesyłać do 7 września 2018 r.

Konkurs adresowany jest do wolontariuszy/wolontariuszek i grup wolontariuszy. Jest to już 18 edycja Konkursu, który stwarza okazję, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom i wolontariuszkom, na co dzień współpracującym z organizacjami, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.

Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom organizatorzy mają okazję poznać i wyróżnić ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych.

ZGŁOSZENIA Kandydatów do konkursu należy zgłaszać do Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych • osobiście lub listownie na adres: ul. Damrota 4/35-36, 45-064 Opole (liczy się data wpływu) • pocztą elektroniczną na adres: (skan z podpisami)

TERMIN ZGŁOSZEŃ: 7 września 2018

Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na załączonym formularzu. Zgłoszenie może być wypełnione elektronicznie, należy jednak pamiętać o odręcznym podpisie. Zgłaszać można od jednego do pięciu kandydatów. Dla każdego kandydata proszę wypełnić jeden formularz. Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność wolontarystyczną mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego. Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik i musi być sporządzony w formie maszynopisu lub pliku komputerowego (w przypadku zgłoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną).

KTO MOŻE BYĆ NOMINOWANY? Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne – bez ograniczeń wiekowych.

Przypominamy: Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy z uwzględnieniem poszczególnych działań realizowanych w ramach wolontariatu.

KTO MOŻE DOKONAĆ ZGŁOSZENIA? Zgłoszeń wolontariuszy do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

Laureaci Konkursu oraz jego uczestnicy zostaną zaproszeni na Opolską Galę Aktywności, która odbędzie się w 9 października 2018 roku i jest organizowana w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej.

DO POBRANIA: • Barwy Wolontariatu 2018 - regulamin • Barwy Wolontariatu 2018 - formularz zgłoszeniowy

ORGANIZATOR: Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: OCWIP
Miejsce: województwo opolskie
Data wydarzenia: od 2018-08-24 do 2018-09-07
Organizator:

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

Adres:

Damrota 4 lok. 35-36, 45-064 Opole, woj. OP

Tel.:

77 441 50 25

Faks:

77 441 50 25 wew. 103

E-mail:

biuro@ocwip.pl

Www:

http://www.ocwip.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze