Przejdź do treści głównej

Najaktywniejszy senior w województwie poszukiwany!

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-08-28, 11:37
Wojewoda Śląski ogłosił kolejną edycję konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.

Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego.

Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 20 września 2018 roku poprzez odpowiedni formularz.

***

Zorganizowany przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka Konkurs po raz pierwszy odbył się w 2017 roku, a jego laureatami zostali Krystyna Panek i Jan Mieńczuk. Ubiegłoroczni zwycięzcy odznaczyli się aktywnością na wielu polach, w tym m.in. bezinteresowną i długoletnią działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych, zwłaszcza przebywających w zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz hospicjum.

Szczegółowe informacje i niezbędne znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
Data wydarzenia: od 2018-08-28 do 2018-09-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy