Przejdź do treści głównej

Zawierciu. Śląskie Zawody Sportowo-Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych

autor(ka): Katarzyna Łowicka
2018-09-07, 13:21
Spartakiada odbędzie się 27 września 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II przy ul. Blanowskiej 40 oraz na sąsiadującym z nim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu. W programie: gry i konkurencje indywidualne i drużynowe, blok tenisa stołowego, turniej piłki nożnej, dobra zabawa i integracja. Wszyscy uczestnicy otrzymają posiłek i dyplomy.

Już po raz 8 Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego jest organizatorem „Śląskich Zawodów Sportowo-Rekreacyjnych Osób Niepełnosprawnych”. Współorganizatorem tegorocznej edycji zawodów jest Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w partnerstwie z Miastem Zawiercie.

Spartakiada odbędzie się 27.09.2018r. w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji II przy ul. Blanowskiej 40 oraz na sąsiadującym z nim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu. Jej celem jest zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania w zespołach, popularyzacja aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz promowanie działań prospołecznych województwa śląskiego i miasta Zawiercie jako regionu przyjaznego osobom niepełnosprawnym.

Udział w zawodach zadeklarowało około 600 osób niepełnosprawnych z 33 placówek - Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, Domów Pomocy Społecznej i innych podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa śląskiego wraz z opiekunami.

Zawodnicy rywalizować będą w wielu konkurencjach indywidualnych i grupowych, wśród których znajdą się konkurencje zręcznościowe, szybkościowe, siłowe, wyścigi na wózkach, bocce, tenis stołowy, turniej szachowy oraz po raz pierwszy na „Śląskich Zawodach Sportowo – Rekreacyjnych” mini-turniej piłki nożnej na Orliku .

Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają prowiant, ciepły posiłek, dyplomy, medale oraz puchary dla zwycięskich drużyn. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla zawodników i publiczności.

Zainteresowane placówki prosimy o zgłoszenia o kontakt mailowy


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne
Miejsce: OsiR II , Blanowska, 42-400 Zawiercie, woj. śląskie
Data wydarzenia: 2018-09-27
Organizator:

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne

Adres:

Brzozowa 19, 42-450 Łazy, woj. Śląskie

Tel.:

32 6730210

E-mail:

wtz.lazy@gmail.com

Www:

http://chsd.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sport, wypoczynek