Przejdź do treści głównej

Aktywne Uniwersytety Trzeciego Wieku poszukiwane! Rekrutacja trwa do 30 września

autor(ka): Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
2018-09-10, 11:16
Trwa nabór do kolejnej edycji programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności”. Program skierowany jest do słuchaczy i słuchaczek UTW z całej Polski, którzy chcą zdobywać kompetencje niezbędne, aby aktywnie działać na rzecz własnego otoczenia. Wybrane w procesie rekrutacji UTW otrzymają wsparcie w uruchomieniu grup wolontariatu i działań społecznych oraz mikrogrant.

W 2012 roku Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolnościoraz ze środowiskiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku wypracowało model tworzenia w strukturach UTW grup wolontariatu i współpracy ze społecznością̨ lokalną. W procesie tym rozpoznane zostały potrzeby oraz zdiagnozowane bariery i szanse dla rozwoju wolontariatu seniorów i seniorek na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Jak dotąd tego typu grupy powstały już na 50 UTW w całej Polsce, angażując kilkuset słuchaczy i słuchaczekoraz inicjując działania społeczne dla kilku tysięcy mieszkańców. Realizują one różnorodne pomysły: od organizowania przedstawień teatralnych w przedszkolach po rewitalizację zaniedbanych przestrzeni miejskich i odwiedzanie samotnych osób przebywających w domach społecznych.

Tegoroczna edycja programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności” realizowana będzie w okresie od października 2018 roku do grudnia 2019 roku. W procesie rekrutacji zostanie wyłonionych 10 UTW, które otrzymają wsparcie w uruchomieniu grup wolontariatu i działań społecznych, m.in:zestaw materiałów informacyjno-promocyjnych oraz metodycznych poświęconych wolontariatowi, dostosowanych do specyfiki UTW, wsparcie trenerskie, spotkania warsztatowe, mikro-grant na pierwsze działania grupy wolontariatu oraz promocję w mediach działań podejmowanych przez wolontariuszy z UTW.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2018 roku.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.utw.seniorzywakcji.pl.

Projekt „UTW dla społeczności” jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku - Seniorzy w akcji” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Data wydarzenia: od 2018-09-10 do 2018-09-30
Organizator:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"

Adres:

Mokotowska 55, 00-542 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 46 41

E-mail:

biuro@e.org.pl

Www:

http://www.e.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy