Przejdź do treści głównej

Łódź. Bezpłatne szkolenie w ramach akcji Masz Głos "Media i zaangażowanie lokalne"

autor(ka): Iwona Janicka
2018-09-12, 08:53
bezpłatne
archiwalne
Masz Głos - bezpłatne szkolenie
W jaki sposób pomysły na zmianę swojej okolicy przekuć w skuteczne działania? Czego jako mieszkańcy i mieszkanki możemy wymagać od władz samorządowych? Co zrobić, by zaktywizować lokalną społeczność? Czy i jak możemy w tym celu wykorzystać media lokalne i społecznościowe? W najbliższą sobotę w Łódzkim Centrum Obywatelskim odbędzie się szkolenie, podczas którego będzie można poznać odpowiedzi na te pytania.

Za niespełna dwa miesiące pójdziemy do urn wyborczych, by wybrać przedstawicieli do władz samorządowych na następne pięć lat. Nasz wpływ na najbliższe otoczenie nie ogranicza się jednak tylko do możliwości oddania głosu w październikowych wyborach. Jako mieszkańcy i mieszkanki mamy wiele narzędzi, za pomocą których możemy na co dzień zmieniać naszą okolicę. Często jednak nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia lub nie wiemy, jak skutecznie z nich korzystać. Sobotnie szkolenie może być doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie.

Szkolenie zatytułowane „Media, media społecznościowe i zaangażowanie lokalne” odbędzie się 15 września br. w godzinach 10:00-16:00 w Łódzkim Centrum Obywatelskim przy ul. Narutowicza 8/10. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem -https://www.maszglos.pl/szkolenia-wojewodzkie.

Udział jest całkowicie bezpłatny. W przypadku wyczerpania limitu miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób, które chcą mieć wpływ na swoje otoczenie: rozwiązywać problemy, realizować pomysły, aktywizować mieszkanki i mieszkańców do działania lub sprawdzać funkcjonowanie władz samorządowych. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się lokalną partycypacją obywatelską.” – mówi Iwona Janicka z Fundacji Aktywności Lokalnej. W Łodzi w szczególny sposób poruszone zostaną aspekty współpracy z mediami lokalnymi i regionalnymi oraz wykorzystanie mediów społecznościowych w bieżącej działalności. Dodatkowo omówione zostaną najważniejsze możliwości angażowania obywatelskiego (budżet obywatelski, inicjatywa uchwałodawcza, inicjatywa lokalna, rady młodzieżowe, rady działalności, itp.).

Szkolenie odbywa się w ramach akcji Masz Głos. To organizowana od 2002 roku przez Fundację im. Stefana Batorego akcja polegająca na wspieraniu oddolnych inicjatyw oraz promowaniu dialogu i współpracy pomiędzy społecznościami lokalnymi a władzami samorządowymi. Podczas każdej edycji akcji kilkaset grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji (szkół, bibliotek, domów kultury itp.) stara się wprowadzać pozytywne zmiany w swoim otoczeniu korzystając ze wsparcia ekspertów i ekspertek. Fundacja Aktywności Lokalnej odpowiada za koordynację akcji w województwie łódzkim. Do 23 września trwa nabór do nowej edycji akcji. Więcej informacji: www.maszglos.pl

Kontakt: Adrian Skoczylas (woj. łódzkie), tel. 792 449 332 e-mail:

oraz Agnieszka Kowalska, Iwona Janicka tel. 663 83 63 73 lub 785 83 66 13

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Łódzkie Centrum Obywatelskie, Narutowicza 8/10, 62-040 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2018-09-15
Organizator:

Fundacja Aktywności Lokalnej

Adres:

Lipowa 6a, 62-040 Puszczykowo, woj. Wielkopolskie

Tel.:

663 836 373

Faks:

61 625 68 42

E-mail:

biuro@fal.org.pl

Www:

http://www.fal.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • partycypacja
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją