Przejdź do treści głównej

Wsparcie Rozsadników w ramach Bujnej Warszawy

autor(ka): Wojciech Matejko
2018-09-12, 13:18
Jeśli marzycie o założeniu ogrodu społecznościowego wspólnie z sąsiadami, to zgłoście się do Rozsadników. Pomogą w narysowaniu planu ogrodu, doradzą w kwestii doboru roślin i wskażą, gdzie szukać funduszy na działania. Zgłaszać można się do 23 września za pośrednictwem tego formularza - https://goo.gl/forms/M21mgmSEFcmMVZlN2

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że ruszył kolejny nabór na wsparcie Rozsadników realizowane w ramach programu Bujna Warszawa. Wnioski przyjmowane są do 23.09, a wyniki naboru zostaną ogłoszone 28.09.

Wsparcie Rozsadników przeznaczone jest przede wszystkim dla nowo powstających i młodych ogrodów, ale w uzasadnionych wypadkach będziemy wspierać również starsze ogrody. Rolą Rozsadników (zarówno tutorów jak i ekspertów) będzie wsparcie grup inicjatorów i inicjatorek w zakładaniu i rozwijaniu ogrodów społecznościowych. Wsparcie zostanie przekazane w ramach projektu "Bujna Warszawa", realizowanego z inicjatywy Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Grupę tutorów tworzą doświadczeni ogrodnicy i animatorzy. Osoby te posiadają doświadczenie w realizacji własnych działań ogrodniczych i animacji społecznej, znają ideę, etapy powstawania i rozwoju ogrodów społecznościowych i/lub działań społecznych włączających społeczność lokalną w działania ogrodnicze.

Wsparcie eksperckie obejmuje natomiast konkretne zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem nowych ogrodów, m.in. projektowanie ogrodu, dobór roślin, gleboznawstwo, mała architektura. Rolą ekspertów jest zatem udzielenie wysokiej jakości wsparcia merytorycznego dotyczącego praktycznej strony założenia ogrodu. Wśród ekspertów mamy specjalistów od permakultury, roślinoznawców, architektów.

Wnioski o wsparcie oceniane są przez zespół rozsadników, przedstawicieli Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz społecznej Rady Ogrodów Społecznościowych. Oceniany jest przede wszystkim aktualny stopień zaangażowania członków nowo powstających inicjatyw oraz potencjał danej grupy do kontynuowania działalności ogrodniczej po zakończeniu wsparcia.

więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeń znajdziesz tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

WYDARZENIE NA FB

wszelkie pytania i sugestie prosimy wysyłać na adres


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Bujna Warszawa
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2018-09-12 do 2018-09-23
Organizator:

Bujna Warszawa

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • ekologia
  • inicjatywy oddolne
  • miasto
  • rośliny
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne