Przejdź do treści głównej

Piła. Konferencja regionalna "Wielkopolska Onkologia Dziecięca"

autor(ka): Monika Sobkowiak
2018-09-12, 13:05
Realizatorzy projektu pt. „Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej” mamy zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji regionalnej „Program profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej - Wielkopolska Onkologia Dziecięca”, która odbędzie się 9 października 2018 r., w godzinach od 10.00 do 14.00, w Sali Domu Kultury Iskra w Pile, ul. Okrzei 9. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W dniu 1 marca 2018 r. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi z siedzibą w Poznaniu, w partnerstwie ze Szpitalem Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przystąpiła do realizacji projektu pt. „Wielkopolski Program Profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem programu jest ograniczenie zdrowotnych i społecznych skutków późnego wykrycia chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży z terenu województwa wielkopolskiego poprzez zwiększenie dostępu do działań wspierających leczenie i rehabilitację dzieci i młodzieży z chorobą onkologiczną oraz do edukacji zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnych objawów oraz późnych powikłań chorób nowotworowych.

W czasie sympozjum zaplanowane są wystąpienia specjalistów w zakresie zarówno ochrony zdrowia, jaki i chorób nowotworowych u dzieci. Skierowane one będą do osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zdrowotnej w regionie - przedstawicieli samorządów, służby zdrowia oraz organizacji społecznych, aktywnie tworzących sieć wsparcia dla osób z chorobami onkologicznymi.

Będzie to jedna z pięciu konferencji, pozostałe odbędą się w tym roku w czterech miastach Wielkopolski tj. w Poznaniu, Koninie, Lesznie oraz w Ostrowie Wielkopolskim.

Konferencję objął Honorowym Patronatem Starosta Pilski

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są poprzez:

  • e-mail:

  • Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konferencji: www.wielkopolskaonkologiadziecieca.pl/konferencje

  • Telefonicznie: nr tel. 601 937 116

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworymi
Miejsce: Piła, Młodzieżowy Dom Kultury ISKRA, Okrzei Stefana, 64-920 Piła, woj. wielkopolskie
Data wydarzenia: 2018-10-09
Organizator:

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworymi

Adres:

ul. Bukowska 74/1, 60-812 Poznań, woj. wielkopolskie

Tel.:

601937116

E-mail:

projekt@fundacjapomocydzieciom.com.pl

Www:

http://www.wielkopolskaonkologiadziecieca.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia