Przejdź do treści głównej

Puńsk. Święto Europejskiego Dnia Współpracy

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-09-12, 14:45
archiwalne
Każdego roku w krajach Unii Europejskiej świętowany jest Europejski Dzień Współpracy. Z tej okazji organizowane są wydarzenia służące promocji regionów i państw uczestniczących we współpracy transgranicznej.

Takie obchody organizowane są także w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. W tym roku Europejski Dzień Współpracy świętowany będzie 15 września w Puńsku (województwo podlaskie) wraz z lokalną społecznością i gośćmi z Litwy.

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji na terenie skansenu w Puńsku, m.in. pokaz programu „Szlak lnu”, występy zespołów ludowych, pokazy wyrobu naczyń glinianych na kole garncarskim, wypieku gofrów na ogniu, zajęcia edukacyjne z pisania piórem i rysowania węglem oraz wiele innych.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00 w Muzeum Stara Plebania przy ul. Adama Mickiewicza 55 w Puńsku, a następnie kontynuowana będzie w tamtejszym skansenie.

Wydarzenie jest organizowane przez Regionalne Punkty Kontaktowe Programu w Białymstoku i Olsztynie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Data wydarzenia: 2018-09-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • edukacja kulturalna
  • integracja europejska
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa