Przejdź do treści głównej

"Synergia, która łączy i rozwija" - pilotażowy projekt

autor(ka): Antonina Paplińska
2018-09-13, 15:14
Czy współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi a podmiotami sektora biznesowego jest w Polsce możliwa...? Czy jesteśmy w stanie wykroczyć w tej współpracy poza incydentalny sponsoring...? Czy wdrożenie idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu jest realnym kierunkiem rozwoju dla jednej i drugiej strony...? ...Albo po prostu czy potrafimy wykorzystać swoje potencjały, współpracować pomimo i z poszanowaniem różnic...?

Te pytania postawiła przed sobą gdyńska Fundacja Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności „Hellisa”, która zaprasza wszystkie pomorskie organizacje zainteresowane swoim rozwojem, kreowaniem nowych pomysłów, wykorzystaniem potencjałów we współpracy z partnerem biznesowym do udziału w pilotażowym projekcie „SYNERGIA”. Wybrane podmioty przede wszystkim otrzymają wsparcie doświadczonych DORADCÓW, będą mogły wziąć udział w WARSZTATACH, których celem będzie przygotowanie do współpracy z przedsiębiorstwami poszukującymi partnerów społecznych.

Co istotne Organizator dołoży wszelkich starań aby profile zaproszonych przedsiębiorstw uwzględniały profile organizacji zainteresowanych udziałem w projekcie. W trakcie specjalnie przygotowanej SESJI NETWORKINGOWEJ organizacje będą miały szanse znaleźć partnera, z którym w drugim etapie rozpoczną pracę na przygotowaniem WSPÓLNEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA, a następnie na bazie tych doświadczeń, także sesje planowania strategicznego pod kątem potencjalnej, DŁUGOFALOWEJ WSPÓŁPRACY.

Nie określamy wprost profilu działalności, stażu czy wielkości danej organizacji pozarządowej, ale poszukujemy podmiotów, które posiadają:

  • autentyczną chęć i gotowość do rozwoju
  • jak najbardziej klarowny pomysł na współpracę z partnerem biznesowym
  • doświadczenie w danej dziedzinie
  • gotowość do ponoszenia odpowiedzialności związanej z udziałem w projekcie
  • wystarczające zasoby czasowe i ludzkie
  • nastawienie na długotrwałą współpracę

Wszystkie zainteresowane podmioty prosimy o wypełnienie formularza dostępnego na https://synergia-rozwoju.pl/ do 25 września 2018 r. i przesłanie go na podany adres. W razie pytań prosimy o kontakt na .

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych
Data wydarzenia: od 2018-09-13 do 2018-09-25
Organizator:

Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

Adres:

Aleja Grunwaldzka 5, 80-236 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 344 40 39

Faks:

58 340 12 13

E-mail:

biuro@fundacjarc.org.pl

Www:

http://www.rci.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • współpraca z biznesem