Przejdź do treści głównej

Kielce. Wyspa Dostępności na Targach EURO-LIFT 2018

autor(ka): Dominik Rymer
2018-09-17, 11:20
archiwalne
Fundacja TUS jest współorganizatorem Wyspy Dostępności – jednego ze stoisk V Międzynarodowych Targów Dźwigów. Impreza odbędzie się w dniach 2-4 października 2018 na terenie Tragów Kielce. Będzie można zobaczyć aktualności branży dźwigowej, w tym najnowsze wyposażenie wind. Targi odbywać się będą razem z Salonem Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO.

Wyspa Dostępności jest miejscem gdzie będzie można przyjrzeć się przestrzeni publicznej z perspektywy osoby z niepełnosprawnością i osoby starszej. Podczas Targów będzie można zapoznać się z domem dostępnym, poznać dobre rozwiązania prawne, architektoniczne i techniczne dla różnych użytkowników. Zapoznać się z wyszukiwarką miejsc dostępnych www.niepelnosparwnik.pl. Odbyć konsultacje z architektem, który zna się na dostępności i może podpowiedzieć dobre rozwiązania. Będzie też można podoświadczać niepełnosprawności i wczuć się w rolę osoby z niepełnosprawnością zwiedzającej targi. A wszystko to zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Targi EURO-LIFT 2018 zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a Wyspa Dostępności patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wyspę Dostępności i Targi Dźwigów można odwiedzić bezpłatnie. Na poniższej stronie jest możliwość uzyskania zaproszenia upoważniającego do bezpłatnego wstępu jednej osoby na targi EURO-LIFT 2018.

http://targikielce.pl/pl/v-miedzynarodowe-targi-dzwigow-euro-lift,14054/rejestracja-zwiedzajacych,14057.htm

Fundacja TUS od dawna zajmuje się dostępnością przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi www.Niepelnosprawnik.pl, internetową wyszukiwarkę miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji, a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Niepełnosprawnik pomaga każdemu znaleźć dostępne usługi blisko domu. W wyszukiwarce jest obecnie ponad 14 tys. dostępnych obiektów.

Fundacja TUS zajmuje się dostępnością całościowo. Nie tylko prowadzi wyszukiwarkę miejsc dostępnych, ale też doradza i pomaga. Przeprowadzamy audyty dostępności architektonicznej istniejących budynków i certyfikację dostępności budynków. Pomaga też na etapie powstawania projektu, dokonując audytu dostępności projektów architektonicznych. Tworzy projekty techniczne zwiększające dostępność budynków. Fundacja TUS zajmuje się także zarządzaniem różnorodnością: przeprowadza audyty warunków zatrudniania osób z niepełnosprawnością, szkoli pracowników i pracowniczki.

Kontakt:

Niepełnosprawnik współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja TUS
Data wydarzenia: od 2018-10-02 do 2018-10-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • komunikacja, transport
  • nauka i technika
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna