Przejdź do treści głównej

Z kompasem i matematyką przez ostępy… Parku Grabiszyńskiego. XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

autor(ka): Fundacja Edukacji Międzynarodowej
2018-09-27, 14:29
archiwalne
Fot. https://www.facebook.com/events/239175670273560/
Przez wrocławski Park Grabiszyński już niebawem ruszą młodzi matematycy uzbrojeni­ w mapy i kompasy. Fundacja Matematyków Wrocławskich wraz z Fundacją Edukacji Międzynarodowej organizują XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację,­ którego trasa wiodła będzie przez jeden z największych wrocławskich parków.

- Matematyka to nie jest nauka oderwana od rzeczywistości, ale wiedza na wskroś praktyczna – twierdzi organizatorka Marszu - Małgorzata Mikołajczyk, kierownik Zakładu Dydaktyki i Popularyzacji Matematyki w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w matematycznym marszu na orientację przekona do tej tezy każdego sceptyka – dodaje.

XVI Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację wyruszy w tym roku w niedzielę 7 października 2018 z kampusu Centrum Edukacji Międzynarodowej, przy ulicy Racławickiej 101, gdzie mieści się siedziba Fundacji Edukacji Międzynarodowej i jej szkół. Tu zlokalizowana będzie baza zawodów, w której ponad tysiąc uczestników nie tylko znajdzie schronienie i odpoczynek, ale będzie mogło się posilić i skorzystać z bogatej oferty dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez armię wolontariuszy z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT i Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Zawody odbywać się będą w godzinach 9:00–15:00.

Do marszu mogą zgłosić się reprezentacje szkół z całego województwa dolnośląskiego. Zgłoszenia reprezentacji szkół przyjmuje Fundacja Matematyków Wrocławskich, tel. 713361085 lub 71 3757416. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchary, drobne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi będą reprezentowali Dolny Śląsk na podobnych zawodach w Łodzi. Najważniejsza jednak oczywiście jest satysfakcja. Docenili to uczestnicy poprzednich edycji Marszów, którzy z roku na rok stawiali się coraz liczniej na starcie. Wrocławski marsz jest dziś największą popularną imprezą na orientację w Polsce. O historii imprezy można poczytać na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich – http://math.uni.wroc.pl/fmw/

Organizatorzy zapraszają na Facebook, gdzie można śledzić bieżące informacje: https://www.facebook.com/events/239175670273560/

 


Źródło: Fundacja Edukacji Międzynarodowej
Miejsce: Wrocław,
Data wydarzenia: 2018-10-07
Organizator:

Fundacja Edukacji Międzynarodowej

Adres:

Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław, woj. DS

Tel.:

71 782 26 27

Faks:

71 782 26 20

E-mail:

biuro@fem.org.pl

Www:

http://www.fem.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • nauka i technika