Przejdź do treści głównej

Toruń. Koalicja Kulturotwórców: Letnia Szkoła Animatorów – wykład Anny Czaban: Space as a Place

autor(ka): Marta Pisarska
2018-09-28, 12:58
archiwalne
Wykład Anny Czaban poświęcony będzie praktykom kuratorskim w projektowaniu działań interdyscyplinarnych w przestrzeni publicznej, na przykładach realizowanych przez autorkę projektów tj. Ogród Miejski Jazdów (Warszawa); festiwal Narracje (Gdańsk) czy One Caucasus (Tserakvi, Gruzja). W trakcie spotkania omówione zostaną wybrane modele współpracy międzysektorowej i międzyinstytucjonalnej oraz związane z tym szanse i problemy.

Anna Czaban - kulturoznawczyni, kuratorka, facylitatorka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2009-2015 kuratorka i autorka wydarzeń artystyczno-społecznych w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu (m.in. wystaw Miłość do tego, co naturalne, Poręczne, W stronę instytucji krytycznej oraz projektu Lokalsi). Współredaktorka obszernego tomu o polskich praktykach kuratorskich Zawód: Kurator (2014). Współpracuje z Fundacją Inna Przestrzeń (festiwal One Caucasus, Gruzja oraz festiwal Transkaukazja, Warszawa). Kuratorka 9. edycji festiwalu “Narracje” w Gdańsku (2017). Od 2015 r. kuratorka projektów społecznych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (Archipelag Jazdów, Ogród Miejski Jazdów) oraz wystaw (m.in wspólnie z Jarosławem Lubiakiem i Ulą Tornau Waiting for Another Coming, Wilno CAC, Warszawa, CSW).

Działanie dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Spółdzielnia Socjalna "Kulturhauz"
Miejsce: Kulturhauz, Józefa Poniatowskiego 5 lok. 2, 87-100 Toruń, woj. KP
Data wydarzenia: 2018-10-13
Organizator:

Spółdzielnia Socjalna "Kulturhauz"

Adres:

Józefa Poniatowskiego 5 lok. 2, 87-100 Toruń, woj. KP

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • miasto
  • sztuka